• Menu
  • Menu

Praha – Krásný a úspěšný Nový rok 2012 !!

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Praha – Krásný a úspěšný Nový rok 2012 !!

Vítejte v Novém Roce.  Praha připravila pro své občany a své návštěvníky velkolepý ohňostroj. Desítky tisíc návštěvníků obestoupilo břehy Vltavy , stálo na mostech , nebo plulo na některých  z mnoha výletních lodí.

Silvestr Praha

Počasí se teda zrovna nevyznamenalo, a tak úderem půlnoci, mezi kapkami deště ozářilo oblohu nad Karlovým mostem nespočet barevných trofejí vítající společně s námi právě začínající rok 2012.

My jsme ohňostroj pozorovali z náplavky kousek od Karlovu mostu. Déšť nás skrápěl a trochu kazil jinak nádherný večer v Praze. Voda a zima lezla pod bundy i do bot . Kapky se drze cpaly i do připravených fotoaparátů.

Válku jsme nezažila , ale petardy a šílený rámus , dělobuchy , bouchací kuličky a všude čpející střelný prach trochu asi připomínaly válečné bojiště.

Vše jsme přežili ve zdraví a pospíchali domů, kde jsme se zahřáli svařeným vínem a konečně v klidu oslavili Nový rok.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *