• Menu
  • Menu

Ohňostroj Praha ,světelná show nazvaná „Praha matka měst“

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Ohňostroj Praha ,světelná show nazvaná „Praha matka měst“

Bez komentáře..

 

 

 

 

….Novoroční ohňostroj se nad Prahou rozzáří hned v prvních vteřinách roku 2012. Světelná show nazvaná „Praha matka měst“ bude odpalována z pontonu na Vltavě mezi Střeleckým ostrovem a Karlovým mostem a potrvá 15 minut. 

Společnost Ohňostroje Minergis, která byla pro uspořádání ohňostroje vybrána, připravila patnáctiminutovou show, v níž se objeví jednak barvy a symbolika Prahy – proto název Praha matka měst, jednak květinové motivy, vějíře, světelné křižovatky, třpytky, hvězdy a další pyrotechnické efekty. Celkem bude odpáleno více než 4 tisíce převážně světelných efektů. Nejvyšší dosáhnou až do 150 metrů, ale všechny budou v rámci panoramatického pohledu z nábřeží nebo mostu Legií převyšovat Pražský hrad.

Pořádáním ohňostroje o půlnoci na přelomu roku se Praha přizpůsobuje tradici vítání Nového roku, která byla přerušena, když se v minulých letech ohňostroj konal až v podvečerních hodinách 1. ledna. Praha tak bude mít také šanci dostat se do vysílání v přímém přenosu mezi top světovými metropolemi.

Místo, odkud bude odpálen, je staro-nové: jde o ponton na řece Vltavě, který poskytne bezpečné odpaliště a panorama Prahy se slavnostně rozsvíceným Hradem zase vytvoří jedinečnou atmosféru.

Cena ohňostroje 1.500.000 Kč bez DPH – hrazeno hl. m. Prahou a partnery Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (100 tisíc korun) a Pražská plynárenská, a.s. (300 tisíc korun).

Prosíme veřejnost, aby pokud možno nesledovala ohňostroj z Karlovu mostu, kde bude zvýšená koncentrace osob a záchranné složky zde budou mít ztíženou práci. V případě potřeby by pak Karlův most musel být uzavřen. Efekt sledování ohňostroje tu navíc nebude ideální.

Doporučujeme Pražanům a návštěvníkům jako vhodnější místo sledování ohňostroje Smetanova nábřeží, ideální výhled bude z mostu Legií, Čechova mostu, Mánesova mostu a přilehlých nábřeží a také z Petřína i z Letné.
Dopravní opatření:

Upozorňujeme, že průjezd od Mánesova mostu, Křížovnickou ulicí (v úseku Karlova-Platnéřská) a Smetanovým nábřežím (v úseku Národní-Karlova) bude od 22.00 do 05.00 hodin pro automobily oboustranně zcela uzavřen. Objízdná trasa bude vedena po trase: Resslova – Jiráskův most – Janáčkovo nábřeží – Vítězná – Karmelitská – Malostranské náměstí – Letenská – Klárov – nábřeží E. Beneše – Čechův most.

Provoz tramvají v tomto úseku bude omezen podle aktuální situace, vůbec nepojedou v době ohňostroje. Opět se rozjedou v co nejkratší době, až bude průjezd nábřežím možný.

Provoz na mostě Legií bude za pomoci policejních složek řešen dle aktuální situace na místě, stejně tak průjezdnost Masarykova nábřeží. V případě nutné cesty autem přes centrum doporučujeme řidičům trasu od Čechova mostu na Malou Stranu – Karmelitská, Újezd, Janáčkovo nábř. a Zborovská ulice.  Informace o scénáři:

Ohňostroj bude v městských barvách, tedy červené, žluté, bílé, a bude doplněn o zlaté barvy, které vytvoří symbol připomínající hlavní městský znak – tři zlaté věže se stříbrným mečem uprostřed. Druhá část bude chryzantémová symfonie založená na střídání barevných úseků, mimo jiné zde bude použita i národní trikolóra (červená, modrá a bílá). Dále se objeví křižovatková rapsodie, tedy různě se křižujících efekty na obloze. Pátá část bude tvořit půlnoční silvestrovskou oblohu plnou hvězd v podobě blikajících efektů. Závěrečné finále bude opět věnováno barvám Prahy, a to postupně v barvě červené a žluté. Úplné finále se ponese v bílé barvě se speciálními efekty.

Celý ohňostroj bude odpalován z jednoho z nejlepších evropských odpalovacích systémů EXPLO z Rakouska, který je zcela bezdrátový a není potřeba přivádět na ponton žádnou elektřinu ani pyrotechnické asistence na pontonu.


(článek převzat z web-stránek praha.eu)

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *