• Menu
  • Menu

Pražský okruh s dětmi – SLIBY CHYBY – den otevřených dveří

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Pražský okruh s dětmi – SLIBY CHYBY – den otevřených dveří

Je sobota dopoledne a my se těšíme na hodně propagovanou akci – prohlídku stavby části Pražského okruhu před jejím otevřením dne 20.září 2010.

Jedeme  na Smíchovské nádraží, kde čekají kyvadlové autobusy. Místo do Lahovic nás vezou do Cholupic. Na přístupné části dálnice jsou stánky s občerstvením. Je možné zde prohlédnout  záchranný systém policie i požárníků. K našemu údivu nás nepustí do avizovaného tunelu. Nechápeme a i další lidé jsou naštvaní. Vysvětlení, že je to kvůli bezpečnosti, tady asi opravdu neobstojí.

pražský okruh

Chceme si s dětmi půjčit brusle a trasu si projet . U stánku s bruslemi je plno. Oceňujeme , že půjčení je zdrama. Některé velikosti z důvodu velkého zájmu  nemají.

Na silnici je spousty lidí a tak na rozdíl od organizátorů celé akce by Policie zasloužila poděkování, že vše zvládla s přehledem a bez větší újmy na zdraví návštěvníků.

Odpoledne se na okruhu koná show . Můžete zde zahlédnout borce předvádějící různé atraktivní sporty.  Lákadlem pro lidi je i účast známého krasobruslaše Tomáše Wernera.

Byl pěkný zářijový den, a pro bruslařa to byl určitě super zážitek. Pro ostatní možná trochu zklamání. Doufejme, že pro Pražany a řidiče bude zprovoznění Pražského okruhu nejenom dobré pro urychlení dopravy, ale i zlepšení života  v některých obcích, kde doprava byla již neúnosná.

Pražský okruh se otevře  20. září. Umožní  řiidčům  rychlé spojení mezi plzeňskou dálnicí D5 a brněnskou D1. Okruh je dlouhý 23,2 kilometru a denně pojme v jednotlivých úsecích 60 až 70 tisíc vozidel. Jeho výstavba stála  kolem 21 miliard korun a trvala téměř čtyři roky. Na jednotlivých úsecích okruhu budou proměnné dopravní značky, světelné signály, informační tabule, meteostanice, detekce dopravního proudu a další součásti, se kterými se řidiči mohli doposud setkat jen v zahraničí.

pražský okruh
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *