• Menu

1/2 MARATON PRAHA

Půl-maraton Praha 2013

půlmaraton Praha

Závod, který patří mezi největší běžecké závody v  ČR, se běžel dnes skrze různá zákoutí Prahy, lemující řeku Vltavu se startem i finišem v historickém jádru Prahy , v blízkosti Židovské čtvrti.

Ani běžcům a ani divákům dnes Praha nepřinesla jarní sluníčko a a ni trochu příjemnější počasí. Přesto účast byla obrovská a diváci, kteří přišli borce povzbudit ve velmi chladném  počasí zaslouží také poděkování.

Start u Rudolfina za doprovodu Smetanovy Vltavy podmanil atmosféru běžícího a vlnícího se davu  sportovců , oraganizátorů, sponzorů a přihlížejících.

Chlad nedovolil vítězovi  Zersenay  Tadesemu za/ 1 hod, 10 sec/ pokořit vysněný světový ani traťový rekord. O to více radosti přinesl výsledek nejrychlejšímu českému sportovci   Jiřímu Homolicovi /1 hod 5 min a 41 sec/.

účastníci půl-maratonu v Praze

Na maratonu i světové sportovní hvězdy

Také krásný výsledek děvětadvacetileté  Keňanky Cheronové byl důvodem k radosti/ 1hod 6 min 48 sec/. Posunula traťový rekord o celých 16 vteřin. Z českých žen byla nejrychlejší Ivana Sekyrová  / 1 hod 16 min/.

Davy lidí a možnost spatřit  některé světové maratónské hvězdy a mnoho známých tváří. Martao v Praze je a bude vždy pro každého velkým zážitkem a všichni , kteří závod absolvovali,  zaslouží obrovské uznání.