• Menu
  • Menu

Staroměstské náměstí – VELIKONOCE

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Staroměstské náměstí – VELIKONOCE

VELIKONOCE V PRAZE

Čekat na sluníčko by asi bylo marné a tak v  páteční odpoledne vyrážím na Staroměstské náměstí. Lidí je všude spousty a atmosféra na Staromáku je opravdu příjemná. Všechno tady voní a tak místo slunečních paprsků zde svítí barevná velikonoční výzdoba. Potkávám mladé lidi v nádherných kostýmech a pak mi to docvakne, jsou to nádherné kostýmy ze Srí Lanky, které nás provázely po celé cestě po této nádherné zemi. Nejvíce pak asi v Kandy. Mám obrovskou radost, protože je to taneční skupina, která nám všem,  s kulisou nejkrásnější zatančila. Jen to slunce kdyby bylo, fotografie by byly nádherné.  Ale i tak díky! A tak pokud chystáte nějaký velikonoční výlet, zkuste třeba Prahu. Na náměstí hraje hudba a je zde program , který vás jistě potěší. Pro děti je připravena dílnička, kde můžou vyzkoušet svojí šikovnost.

taneční skupina ze Srí Lanky na Staroměstkém náměstí v Praze

Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze

které jsou největšími v zemi, propuknou v sobotu 16. března a potrvají do neděle 7. dubna. Do centra metropole přinesou atmosféru rozkvetlých zahrad a dětského světa her.

Návštěvníci se mohou opět těšit na pestrý program na podiu Staroměstského náměstí. Chybět nebude programové menu v podobě folklóru, lidové hudby, tance, divadel a dětských představení. Zájemci si budou moci zakoupit tradiční velikonoční drobnosti a dekorace. Na své si přijdou také milovníci dobrého jídla, pro které chystáme řadu překvapení.

Třešňový sad

Obě náměstí rozkvetou třešňovými sady. Nejmenší návštěvníky jistě zaujmou hravé postavičky, které zkrášlí velikonoční břízu i prostor Staroměstského náměstí. Děti čeká také jarní zábava v dětské Staroměstské dílničce, kde si mohou vyrobit velikonoční dekorace.

Staroměstské náměstí Praha

Otevírací doba

Prodejní domky na obou náměstích jsou otevřeny každý všední den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením jsou otevřeny až do půlnoci. Kdo by měl chuť navštívit i jiné tržiště, může se projít směrem k náměstí Republiky, kde najde několik stánků s občerstvením a drobnými dárky.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *