• Menu
  • Menu

7. Tradiční dlabání dýní v Hostinném

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » 7. Tradiční dlabání dýní v Hostinném

Krkonošský Halloween

Oslava státního  svátku  28. října v malebném podkrkonošském městě Hostinném, spojená s rozsvícením svící  našim nejbližším,  se potkalo s pozváním zúčastnit se 7. tradičního dlabání dýní. Instrukce byly jasné, přijďte ve 14 hodin do parčíku u autobusového nádraží v Hostinném. S sebou vezměte nože a dlabadla, k tomu dobrou náladu. O zbytek se postarají pořadatelé a prodejci.

Dlabání dýní Hostinné
Dlabání dýní Hostinné

Dlabání dýní v Hostinném

I když se  neukázalo sluníčko, bylo tu kupodivu spousty lidí. Potkávali jsme krásně oděné čarodějky a další strašidla, které k dýním /pro někoho Heloween/ patří. U velké haldy dýní jsme  se Sárkou zakoupily dýni a spolu s ostatními se snažily vytvořit  co nejkrásnější svícen, který chceme použít na  Den zesnulých, který bude 2. listopadu.

nejenom dýňové laskominy
nejenom dýňové laskominy

 Pro děti byly připraveny soutěže a s obrovským nadšením, samozřejmě za dozoru i pomoci rodičů, vytvořily krásné dýňové objekty. U stánku s dobrotami jsme si vybrali z velkého množství druhů několik laskomin a voňavý svařáček.Vše za přijatelnou cenu a vynikající ! Skvělá atmosféra a setkání s přáteli v rodném městě, jedním slovem parádní odpoledne!

Dlabání dýní Hostinné
Dlabání dýní Hostinné

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *