• Menu
  • Menu

Après Ski 2013

Festival zimních radovánek v Praze.

 

Après Ski 2013: malé horské středisko u Vltavy – zábava pro rodiny, sportovce i nadšence .

Praha si pozvolna začíná zvykat na koloběh sesterských akcí Après Ski a Město na kole. V sobotu 12. a neděli 13. října 2013 k naší milované Vltavě opět dorailí festival Après Ski s cílem bavit všechny příznivce aktivního trávení zimního volného čas.

Exkluzivně jen na Après Ski se představil Burton Riglet. Ti úplně nejmenší (0-6 let) si vyzkoušeli zmenšeninu krásného snowparku s dětskými překážkami, který je na tour po Evropě a je jeho jediná zastávka v Česku je festival Après Ski. . Celý den se dětem věnovali zkušení Burton instruktoři.

Kluci z Freeride.cz  postavili letos ještě větší a složitější trať, na které bylo možné  vidět  mnohem častěji fyzikálně spíš nemožné triky. Ti nejodvážnější  si  mohli do   Snowparku přijít  zazávodit. Mohli se tu pak potkat  se se svými oblíbenými jezdci, kteří byli inspirací překonat sami sebe, a třeba i je. I když  byl  pro vítěze připraven kopec cen, v tomhle závodě byla určitě  nejdůležitější účast.

Několik desítek dětí absolvovalo vloni na Après Ski své úplně první obloučky na sněhu v životě. Stejnou šanci měly  na mírném zasněženém svahu i letos. Pod dohledem zkušených profesionálů si špunti zdarma půjčili vhodné vybavení a udělali velmi malý sjezd pro přihlížející, ale obří první krok ve své lyžařské či prknařské kariéře. Dětský svah obsluhovali snowboarďáci z Burtonu a lyžaři ze Ski a Bike Centra Radotín po celé dva dny.

lyžař
lyžař

Zná to snad každý. Kamarád zavolá, že zítra jede lyžovat do Krušných Hor, a Vy chcete jet taky. Jenže na lyžích je prach a vázání není seřízené. Na  Après Ski, vám odborníci ze Ski a Bike Centra Radotín provedli  servis ZDARMA  a ještě vás naučili, jak si příště udělat základní údržbu v pohodlí domova.

Jestli si myslíte, že už jste ve světě extrémních sportů viděli všechno, může se stát, že tomu tak není. Zábava zvaná Flyboard se představila nad hladinou řeky v rukách a nohách těch nejlepších evropských jezdců/letců, co na svých prknech dokázali v devíti metrech metat i backflipy.

Na Après Ski se představilo také několik velmi zajímavých  firem se sportovním oblečením, lyžařskou a snowboardovou výstrojí, doplňky , brýle, čepice , helmy….nás moc potěšila kolekce  slušivých švédských  péřových sukní a zajímavého oblečení  SKHOOP a doplňků  především  pro ženy, které zde jako první představila firma NORT SHOP.

firma NORTH SHOOP
firma NORTH SHOOP

Šlehačková bitva jako ze zlaté éry němého filmu. Ano, i ta bylo  součástí jedinečného programu letošního Après Ski.

Velké show na nábřeží se zúčastnilo mnoho dalších  a pro návštěvníky zajímavých firem, celé dva dny byla pro děti i rodiče připravena velká škála sportovních a zábavných akcí. O co více v sobotu pršelo , o to více bylo v neděli sluníčka. Nábřeží bylo plné a ať už sem někteří přišli jenom náhodou při své procházce podzimní Prahou nebo byl jejich zájem cílený, všichni si to moc užili !

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *