• Menu
  • Menu

Cesta z Thajska do Kambodži 18.

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Cesta z Thajska do Kambodži 18.

Busem Bangkok – Siam Reap

Nejlepším způsobem, jak se dostat z Thajska do Kambodži je letět z Bangkoku do Phnom Penh nebo do Siem Reap. Letecká společnost Air Asia nabízí velmi levné letenky a doba letu se pohybuje maximálně okolo dvou hodin. Pokud nestihnete naplánovat váš výlet do posledního detailu a nejste si jisti, kdy se do Kambodži budete chtít dostat, doporučuji jízdu autobusem.

Přímé autobusy spojující Bangkok a Siem Reap, u kterého se nachází Angkor Wat, vyjíždí každý den ze severního autobusového nádraží Morchit v 8:00 a 9:00 a stojí 850 bahtů. Pokud si tak jako my nestihnete v předstihu koupit lístek, nemusíte zoufat. Z Bangkoku vyjíždí i autobusy pouze na kambodžskou hranici, ze které se dostanete mikrobusem/linkovým autobusem. Začněme ale postupně.

na kambodžských hranicích
na kambodžských hranicích

Na autobusovém nádraží Morchit se ptejte po autobusu do Aranyaprather. Jedná se o poslední město na thajském území u hraničního přechodu Poipet. Autobusy jezdí každou hodinu od 4:00 do 18:00 a stojí přibližně 210 bahtů (záleží, jakou třídou se vydáte). Spoje dřív končily na nádraží ve městě. To se ale změnilo a nyní vás dovezou až na hranici k Rong Khlua pohraničním trhu. My jsme z Morchitu vyrazili v 6:00 a na hranicích byli v 11:00.

Vízum

Ignorujte všechny lidi, co vám budou tvrdit, že vám vystaví víza! Je zde opravdu hodně „naháněčů“ a podvodníků, kteří se ze zmatených turistů snaží vymámit dolary. Každopádně se nebojte zeptat místních, kde je hranice. Případně jděte s davem. Po několika metrech už uvidíte budovu a schody, kde vám dají razítko o opuštění Thajska. Po tomto aktu se můžete zeptat na kambodžská víza, která se vyřizují v budově naproti. Potřebujete 30 dolarů a 100 bahtů na „administrativní vyřízení“. Víza jsou spíše formalitou, po které budete muset vystát frontu na razítko a imigrační proces je za vámi.

cestou do Siem Reap
cestou do Siem Reap

Fáze dvě: na kambodžské straně

Jakmile máte v pase razítko, můžete nasednout na autobus kyvadlové dopravy, který vás zadarmo odveze na nádraží. Tady záleží na vás. Autobusy hromadné dopravy do Siem Reap odjíždí jednou za čas a jsou samozřejmě nejlevnější variantou (9 dolarů na osobu). Rychlejší a trochu dražší (10 dolarů) jsou minibusy, které vyjíždějí prakticky ve chvíli, kdy se naplní. Můžete tak čekat půl hodiny, nebo hodinu. My jsme měli štěstí a z předpokládané čekací doby 1,5 hodin se stalo směšných dvacet minut.

V Kambodži se všude platí americkým dolarem. Pokud si budete chtít vyměnit peníze na místní měnu, čekejte desetitisícové bankovky, které nemají valnou hodnotu. Kurz je přibližně 1 dolar = 4000 rielů. Připravte se také na to, že v Kambodži budete muset velmi tvrdě smlouvat a nemůžete věřit všem tak jako v Thajsku. Výměna dolarů na riely se vám vyplatí, pokud si budete chtít koupit malé dárečky nebo vodu, která se dá usmlouvat na 2000 rielů. Půl dolaru vám ale nikdo nevezme, takže potřebujete riely. Na výměnu peněž vyčkejte až do Siem Reap, kde je mnohem lepší kurz než na autobusovém nádraží na hranicích.

cestopis následující

cestopis předcházející

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *