• Menu
  • Menu

Festival Reeperbahn, Hamburk

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Festival Reeperbahn, Hamburk

Hudba a noční život v Hamburku

 Severoněmecké přístavní město od 20. do 23. září ožije největší klubovou událostí v Evropě. Reeperbahn Festival, pojmenovaný podle známé hamburské ulice zasvěcené nočnímu životu, zdaleka nezahrnuje jen koncerty.

 

Festival Reeperbahn – Florian Trykowski

Letos se uskuteční již dvanáctý ročník tohoto hudebního a digitálního festivalu, na němž vystupují především nové kapely a umělci z celého světa. Každoročně ukazuje směr, jakým se bude ubírat budoucnost hudby a hudebního průmyslu. Jde o důležitou událost nejen pro hudební fanoušky, ale i pro profesionály v hudebním i digitálním odvětví, protože se zde vedle nových kapel dají objevit i zajímavé obchodní nápady a navázat užitečné kontakty.

Sankt Pauli

Festival obsadí celou čtvrť Sankt Pauli. Ta je díky své husté síti klubů ideálním místem pro velký festival – nabízí dostatek vhodných míst na tak malé ploše, že jsou všechna dostupná pěšky. Jde o více než 70 klubů, barů, divadel a dalších míst včetně hamburské dominanty, kostela svatého Michaela. V rámci festivalu se uskuteční přes 500 koncertů, ale také stovky událostí jako jsou výstavy, dílny, přednášky, panelové diskuse či filmová představení.

Reeperbahn, Sankt Pauli, Beatles Platz,

Jak odpovídá kreativnímu duchu festivalu, žádný ročník není stejný jako ten předchozí, vše se neustále vyvíjí a mění. Vedle účastníků jde i o stále nová místa, kde se festival odehrává. Loni přibyla také nová hudební soutěž ANCHOR, díky které se zúčastnění umělci dostávají do širšího povědomí posluchačů a zároveň se jim otevírají dveře hudebního průmyslu. Stejně tak platí, že ten, kdo hraje na festivalu Reeperbahn, má velkou šanci během pár let vyprodávat velké haly, jak dokazují umělci z minulých ročníků jako Ed Sheeran, Bon Iver, Jake Bugg, Likke Ly, Cro, Casper, Boy či Biffy Clyro.

Reeperbahn

Více informací o festivalu naleznete na webu www.reeperbahnfestival.com. Z Prahy do Hamburku je možné letět pravidelnou linkou letecké společnosti Eurowings, let trvá jen něco málo přes hodinu.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *