• Menu
  • Menu

ELBA – Aethalia

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » ELBA – Aethalia

Největší z Toskánských ostrovů a třetí největší v Itálii je Elba. Je vzdálená 10 km  západně od přístavu  Piombino. Nejvyšší vrchol Monte Capanne je vysoký 1019 metrů, pobřeží má délku 147 kilometrů a rozloha je asi 225 km2.

Elba

Elba byla známá svými nalezišti železa již za dob Etrusků , železo sem přilákalo i Římany (480př.n.l), kteří pokračovali v budování dolů. Elba procházela po zániku říše římské  těžkými nájezdy barbarů a Saracénů, kteří ostrov pustošili. Ostrov pak vlastnilo několik italských rodů : Viscontů (1398)  , část Elby Vosino I de Medici (1546) , Filip II Španělský  (1603), který zde vystavěl dvě pevnosti..

Největšího  hospodářského rozkvětu zažila Elba za francouzské kolonializace (1802). Od 3.5.1814 zde žil 9 měsíců a 21 dní v nuceném exilu Napoleon Bonaparte. Bonaparte byl  jmenován císařem ostrova.

Elba

V roce 1860 se Elba stala součástí Italského království. Elba byla za druhé světové války obsazena německými vojáky a znovu osvobozena v červnu 194 francozskými vojáky. Centrem a největším městem ostrova je přístav Portoferraio . Z turisticky oblíbených míst jsou to pak  Mariana di Campo , Porto Azuro, Lacona, Cavoli Pomonte, Rio –Marina,S.Andrea, …

Elba má mnoho zajímavých míst , na své si zde přijdou milovníci krásné přírody , umění a architektury , historie .

Elba je však hojně navštěvovaná  pro své krásné pláže a nádherné moře.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *