• Menu
  • Menu

Rovereto, italské město míru

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Rovereto, italské město míru

Rovereto se nachází 25 km jižně od Trenta. Jedná se o jedno z kouzelných středověkých městeček, které byste na vaší cestě po severní Itálii rozhodně neměli minout. Roveretu se často přezdívá Město Míru nebo také Město Muzeí.

Označení Město Míru si Rovereto nejspíše získalo díky památníku La Campala della Pace di Rovereto. Jedná se o památník obětem válek bez rozdílu na tom, za koho vojáci či civilisté padli. Nejdůležitější částí památníku je určitě druhý největší zvon na světě, který každý den přesně ve 21:30 odbíjí za všechny padlé. Jedná se o největší dosud funkční zvon, který váží neuvěřitelných 22,639 tun a je vysoký 3,36 metrů. V památníku si pak můžete prohlédnout fotografie dokládající jeho historii, která začala 30. října 1924, kdy byl v nedalekém Trentu odlit. Dále je možné shlédnout video a uměleckou výstavu s tématem válka a její oběti.

MART, Rovereto

Během zimního období (od listopadu do února) je památník otevřen od 9:00 – 16:30, v květnu a říjnu od 9:00 – 18:00 a po zbytek roku od 9:00 – 19:00. Pokud místo navštívíte během období od 15. června do 15. září, pak bych doporučila večerní návštěvu památníku. Otevřeno mají od 21:00 do 22:00 a na místních tribunách si během této speciální otevírací hodiny můžete poslechnout odbíjení zvonu za všechny padlé oběti a navíc se pokochat krásným výhledem na město.

Na to, jak je toto městečko malé má Rovereto neskutečně mnoho muzeí. Pokud budete mít čas, pak můžete navštívit Muzeum války, které je situováno na hradě Rovereta, a které ve své expozici dokumentuje první světovou válku. Pokud se zabýváte moderním uměním, pak byste rozhodně neměli minout MART- museo di arte moderna e contemporanea di trento e rovereto. Toto muzeum je považováno za jedno z nejvýznamnějších evropských muzeí. Kromě své stálé expozice můžete v současnosti navštívit dvě výstavy- Alenku v říši divů, která vás zavede do všech možných uměleckých odvětví zabývajících se tímto světově známým tématem Lewise Carrolla. Na výstavě můžete vidět obrazy a film Salvadora Dalího, Maxe Ernsta, ale i všechny možné výtisky této slavné knihy v různých jazycích (nechybí ani čeština). Pokud máte rádi snový svět, kde si nemůžete být jisti realitou, pak neváhejte a přijďte, nebudete litovat.

MART, Rovereto

Druhá výstava má název Postmoderna. Styl a podvrat, 1970 – 1990. Jedná se o výstavu, která probíhala v o něco slavnějším muzeu Viktorie a Alberta v Londýně a sem byla převezena na konci února. Výstava představuje současné tendence nejznámějších umělců užitého umění a designu jako takového. Obě výstavy probíhají od 25. 2. do 3. 6. 2012.

Galerii můžete navštívit od 10:00 do 18:00, každý den kromě pondělí. Cena vstupného je 11 euro, zlevněné vstupné činní 7 euro a výstavy najdete na adresse Mart Rovereto, Corso Bettini 43.

Protože se Rovereto nachází jen pár kilometrů od Gardského jezera a lyžařských areálům (Brentonico Polsa-San Valentino a Folgaria Skitour dei Forti), je to město, které můžete navštívit v rámci vaší aktivní dovolené v průběhu celého roku.

Navíc si zde můžete užít i festivaly, které město pořádá v průběhu celého roku. Například divadelně-taneční festival Oriente-Occidente nebo Mezinárodní festival W. A. Mozarta, který právě v tomto městě zahrál svůj první italský koncert.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *