• Menu
  • Menu

Itálie – Portoverde

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Itálie – Portoverde

Portoverde

Objevit městečko Portoverde není těžké pokud jste na dovolené jen o kousek dále v Misanu. Já si tohle přístavní městečko zamilovala hned. Možná i proto, že při mých časných ranních vycházkách podél pobřeží, měli nejenom skvělou italskou kávu, ale hlavně měli otevřeno!

Portoverde

Potkávám vždy ráno pár běžců a chodců a také  rybáře, pozdravíme se a prohodíme pár slov.

Portoverde

Přístav Portoverde

Kavárničky přímo ve vnitřním přístavu Darsena,  s vonícím pečivem, na terase pak s pohledem na kotvící jachty a lodě. Ranní ticho a mořský vzduch.

Portoverde

Portoverde je zajímavé svojí architekturou v uličkách, kterými dojdete do přístavu. Tady v přístavu  jsou  kolem  vidět  bílé domy kombinované s modrou, luxusní apartmány a tak trochu si případám spíše jako v Řecku. Vyrazit si na skvělou večeři nebo na drink do zdejších barů a hospůdek jsme nestihli, tak snad příště!

Portoverde

Z Misana je to sem nějakých 20 minut pěšky. Po pobřeží a kolem pláží to pak trvá o něco déle. Já vždy volila cestu tam po silnici a zpět pak s vykoupáním v moři po pobřeží. Vstupem do městečka jsou pak moderní vysoké domy. Portoverde má krásné oblázkové a písečné pláže.

Portoverde

Přes Portoverde se dostanete do turistického města Cattolica. Do známého Rimini je to něco přes deset kilometrů.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *