• Menu
  • Menu

Itálie – Misano

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Itálie – Misano

Účastníci zájezdu ve Stella Maris

Dovolená v Itálii v Misanu, v prázdninovém domě Stella Maris, v místě, kde se zastavil čas a kde bylo báječné trávit týden s partou báječných lidí s koupáním v moři, s výlety i vodopády prosecca a dobrým jídlem.

Misano – s účastníky zájezdu 🙂

Stella Maris

My poprvé, jiní po osmé i po sedmnácté. Dovolená, která pro mne i Sárku byla dárkem pod stromečkem. Už cesta autobusem hodně připomínala historky z českého filmu Účastníci zájezdu. Je to už hodně let, kdy jsem po revoluci jela do Bibione autobusem.

Misano Stella Maris

Na sparťanské ubytování jsme byly upozorněny hodně dopředu, nás však mile překvapilo se vším všudy.

Mezi moderními hotely tahle žlutozelená kráska přímo zářila. Soukromá pláž i lehátka a slunečníky v ceně. Voda báječná. Ranní pravidelné snídaně, obědy i večeře, s velkou dávkou překvapení, i vzpomínkou na  rekreace ROH z dob totality. Interiér budovy pro mne impozantní a cool. Jasně, že vše nebylo perfektní, ale …!

Stella Maris pláž

 

Prázdninový dům Stella Maris, jak ho někteří nazývají, patří do kategorie zážitkové  prázdniny. V domě jsou čeští turisté a na baru se platí českými korunami. Ranní procházky po pláži i ve městě stojí za to. Možná není ani náhoda, že při našem odjezdu, přijel i sám režisér Zdeněk Troška právě sem na dovolenou /a prý ne poprvé/ a společně s ostatními autobusem. Tak to klobouk dolů.

Stella Maris pláž

Misano

Misano Adriatico je mořské  letovisko, které se nachází nedaleko Rimini. Je zde určitě klidnější oblast než právě zmiňované Rimini. I tady se postupně staví nové hotely a nové atrakce pro turisty. Ve městě je několik obchodů, restaurací, kaváren i zábavný park. V historickém centru najdete i  antické a renesanční památky.

Misano

Celé městečko obklopují dlouhé písečné pláže, v létě plné lehátek a slunečníků. Potkáte zde spíše Italy .

Pro milovníky kempování zde najdete i kemp Camping Village Misano.

Z restaurací nás asi nejvíce oslovila Birra di Paolina, skvělá pizza i atmosféra.

Birra di Paolino

Město je známé  také díky motocyklovému okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli.

Z výletů je možné doporučit Rimini, San Marino , město Cattolica a další.

Stella Maris pláž

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *