• Menu
  • Menu

Jahodnice – vodní nádrž

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Jahodnice – vodní nádrž

Ač z oblasti, kde se vodní nádrž Jahodnice nachází, pocházím, neměla jsem až do dnešního dne  o její existenci potuchy. Už její název napovídá, že nádrž  i okolí budou romantické a krásné.

vodní nádrž Jahodnice

Vodní nádrž Jahodnice

Na přehradu jsme se vydaly v největším nědělním parnu. Kolem přehradního jezera jsou rekreační chaty i malebná příroda. Příjezd k přehradě není úplně jednoduchý, nám to chvíli trvalo. Cesta, kterou nás vedla navigace, byla  v jedné části rozkopaná. Dojely jsme tedy k chatám cestou /úzkou/ jinou a auto nechaly u pole a raději šly pěšky.

vodní nádrž Jahodnice

Kolem jezera jsou i travnaté pláže a místo se skokánkem a malým molem. Voda není průzračná, ale pro letní osvěžení je určitě vyhovující.  Jezero se dá obejít dokola.

Přehrada

Vodní nádrž, pojmenovaná podle nedalekého lesa, na Úlibickém potoce 3km jz. od Nové Paky, dokončená v roce 1964 a zpevněná v 70. letech 20. století.

vodní nádrž Jahodnice

Sypaná zemní hráz je vysoká 14 m, dlouhá 76 metrů, přehradní jezero má plochu 6,6 ha.

Jejím hlavním úkolem je nadlepšovat průtok v potoce, případně zadržovat povodně.

vodní nádrž Jahodnice

Jahodnici vyhledávají rybáři, je také oblíbeným rekreačním místem s možností koupání.-

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *