• Menu
  • Menu

Kochelsee

Pětidenní cestu, s cílem navštívit některé horské farmy Roter Hahn v Jižním Tyrolsku, začínáme u německého  jezera Kochelsee. Teplé, téměř letní počasí láká k vykoupání. Když přijíždíme k jezeru,  sluníčko se schová a při pohledu na průzračnou vodu, jsme bezradné. Koupat nebo nekoupat? Máme před sebou ještě dost dlouhou cestu a tak si kolem krásného jezera děláme malou procházku. Je tu celkem dost lidí, protože v obci Kochel am See se nachází vodní areál Trimini a právě zde probíhá saunový festival. Tady si můžete užívat vnitřních i venkovních bazénů, tobogán, sauny, fitnes.

Kochelsee

Jezero Kochelsee

Jižní část jezera je ohraničená horami, ta severní, kde se nacházíme my, je rovinatá, ohraničená rašeliništěm a je tu pěkný pohled na Alpy. Jezero je ve výšce  600 m.n. m. s rozlohou 6 km2 a je vzdálené asi 70 km od Mnichova. Jezero dosahuje hloubky přes 60 metrů. V místě, kde jsme my, jsou kolem břehu malé plážičky, vyhlídkové lavičky i dřevěné lavice a stoly, za námi upravené cesty v zeleni. Zkoušíme ponořit aspoň nohy a teplota se nám zda přijatelná, ale zvědavost je přeci jenom větší a tak pokračujeme k dalšímu jezeru Wachensee, které je z Kochelsee částečně propojeno kanálem.

Kochelsee

Rašeliniště Loisach-Kochelsee-Moore

Chráněná oblast  evropského významu mezi Penzbergem a Kochelsee je díky bohaté fauně a flóře velmi ceněná jak z ekologického hlediska, tak z hlediska turistického (FFH a ptačí rezervace). Mnoho plazů, obojživelníků a hmyzu (např. mnoho vzácných druhů vážky), ohrožených vyhubením nebo ohrožených v Bavorsku, našlo domov v této starověké kulturní krajině.

Zkoušíme a teplota se nám zda přijatelná, ale zvědavost je přeci jenom větší a tak pokračujeme k dalšímu jezeru Wachensee, které je z Kochelsee částečně propojeno kanálem.

Kochelsee

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *