• Menu
  • Menu

Walchensee

Modrá barva jednoho z nejhlubších a největších alpských jezer to je výzva. Milujeme koupání a nechat si ujít takovou příležitost, to by byl hřích. První kratičkou zastávku, to jsme ještě plné optimismu, chlapík na břehu jezera Walchensee v plavkách. Jaká je voda, ptám se? No, ledová. Odhodlané a natěšené popojedeme ke konci jezera.  Ajka s Gabčou jdou první, udělají několik temp a vrací se. Zkouším i já, neudělám ani dvě tempa a řvu, je to ledové jako blázen! Statečná Ajka jde ještě jednou. I tak krátké pokušení je pro nás odměnou!

je to trochu studené!

Walchensee

Jezero je  ledovcového původu a patří mezi jedno z nejstarších v Německu.Celková plocha jezera Walchensee je 16,4 km2. Dlouhé je až 6, 7 km a široké 5 km. Maximální hloubka jezera činí 189,5 metrů. Průměrná hloubka je pak 80,8 metrů. Jezero v sobě ukrývá 1,2997 miliardy krychlových metrů vody. Nadmořská výška jezera je  803 metrů nad mořem. Walchensee včetně jejích břehů je chráněná oblast.

Jezero je oblíbeným cílem turistů. Velmi populární jsou tady turistické výšlapy, hlavně na horu Herzogstand nalézající se ve výšce 1731 metrů, anebo na horu Heimgarten ve výšče 1790 metrů.

Walchensee

Jezero a aktivity

Walchensee je určitě rájem pro pěší i cykloturist, surfaře, potápěče a rybáře. Ze sedmi kilometrů dlouhého pobřeží na jihu, je 2,5 km vyhraněno pro rekreační účely, jako je koupání. V létě se teplota vody se pohybuje od 17 ° C až 20 ° C a od 10 ° C až 16 ° C na jaře a na podzim. Pro surfaře a jachtaře je jezero také velmi oblíbenou destinací, protože zde dují stálé větry. Potápěči v průzračné vodě  s dobrou viditelností mohou objevovat krásy vraků  potopených letadel, lodí  i automobilů, např.  stařičkého Volkswagenu Beetle a Fordu nacházejících se jen nedaleko od břehu. Rybaření je zde také velmi populární. V alpských jezerech je možno narazit na pstruhy, mníky, líny, lipany nebo štiky. Rybářská sezóna začíná 1. března a končí 30. září.

U jezera se nachází stejnojmenné městečko Walchensee, dále vesničky Einsiedl, Urfeld. Jezero leží  blízko jezera Kochelsee asi 70 km od Mnichova v bavorských Alpách. S jezerem Kochelsee /které je položené o 200 metrů nížeji) je propojeno kanálem. Výškové převýšení mezi jezery je využito k výrobě elektřiny. Na jezeře je  neobydlený, 400 metrů dlouhý a 100 metrů široký ostrov Sassau.

Walchensee

Jezero obklopené lesy je opravdu nádherné, ale čas pokročil a my musíme ještě dnes dorazit na horskou farmu Tholer  v jižním Tyrolsku.

Walchensee

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *