• Menu
  • Menu

Jezero Werbellinsee se psem

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Jezero Werbellinsee se psem

Cestou z Polska

Vracíme se z Polska, venku je pařák a tak nejen kvůli našemu Doctorovi chceme udělat přestávku u nějakého jezera a vykoupat se.  Vybíráme jezero Großer Bukowsee.

Großer Bukowsee

Großer Bukowsee

Odbočujeme dle navigace, sjíždíme prašnou cestou dolů k jezeru. Vypadá to tady náramně, až na jednu nepříjemnost a to je, že všechny vstupy z této strany jsou soukromé. Leje z nás pot a tak zkoušíme obejít přes louku směrem k jezeru, vypadá to nadějně, ale je tu jen rákos a za ním těžko říci. Doctor tam vběhne, je  jak jedna bahenní koule, musíme ho nějak zabalit do auta a popojet jinam. Kolem je nádherná příroda, ale…prostě koupat se dá, asi ale úplně z jiné strany.

Großer Bukowsee

Dle popisu je jezero vhodné pro různé rekreační aktivity, jako je plavání, rybaření, pěší turistika a pozorování ptáků. Oblast kolem jezera je známá svými krásnými přírodními scenériemi a biodiverzitou. Jsou zde možnosti prohlídek a naučných stezek. Jezero se nachází v lokalitě Meklenbursko-Přední Pomořansko, severovýchodní Německo.

Jezero Werbellinsee

Vzdáváme to a se zabahněným Doctorem se přesunujeme autem o několik kilometrů dále k jezeru Werbellinsee. Tohle je už jiná liga, velmi populární a turisty hodně navštěvované jezero. Už jsme zde několikrát byli. Tak rychle zaparkovat.

Werbellinsee

Máme štěstí /no štěstí, jak později zjistíme tak spíš neštěstí/, že jedno místo na placeném parkovišti hned u jezera je volné. Pod parkovištěm je krásná pláž s bílým pískem, je oplocená a psi sem nesmí. My jdeme kolem stanice lodí, parkem se vzrostlými stromy, kolem občerstvení, zaparkovaných člunů a jachet až k místu, kde na březích piknikují lidé, koupou se. Noříme se do jezera i s Doctorem. Je to nádhera.

Werbellinsee

Je víkend a tak je tady docela rušno, vykoupeme se a pak už se  vracíme k autu. Chceme vyjet branou. Platba by měla být kartou. Avšak ne tou naší, zkoušíme postupně 3 karty a žádná nefunguje, drobné eura nemáme. Za námi se tvoří fronta, zkoušíme zvonek a do mikrofonu se ozývá, copak potřebujeme? Sára se snaží anglicky říci, ať nám otevřou bránu, že nemáme 2,5 EUR. Nene, to musíte na receopci v hotelu, kde zaplatíte. Řidiči za námi jsou vzteky bez sebe. Zůstávám v autě a Sárka to jde vyřídit. Docela to trvá, když se dost naštvaná vrací. Na recepci moc nespěchají, Sára jim dala papírová Eura a řekla ať to urychlí, tak prý 5 EUR, že jsme překročily čas! Cože? A stejně nemohou dát nižší vstupné. Navíc nemají nazpět,  Sára rezignuje a říká, tak nám dejte nějaký pití, čokoládu. Ty jo, nakonec mávne rukou a posílá je do háje.

Werbellinsee

Jezero  o rozloze 7,82 km2 s průměrnou hloubkou 22 metrů je vhodné pro rafting, plachtění, veslování, prázdninové koupání i plážování  v čisté vodě a samozřejmě rybaření a další vodní sporty. Na jezeře mohou jezdit i motorové čluny. Jezero je i oblíbeným  rájem pro potápěče.

Werbellinsee

Vyjíždíme a valíme na Prahu. Cestou nás chytne pořádný bouře a krupobití.

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *