• Menu
  • Menu

Altenberg – koupaliště Kleiner Galgenteich

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Altenberg – koupaliště Kleiner Galgenteich

Autokemp v Altenbergu

Tenhle příjemný kemp se nachází nedaleko českých hranic, kousek od lázeňského městečka Altenberg. Z Prahy je vzdálenost asi 120 km. My jsme zde byly mimo turistickou sezónu a po vycházce kolem „velkého jezera“ jsme se šly vykoupat do přilehlého kempu, kde je menší přírodní koupaliště  Kleiner Galgenteich. Na začátku jezera je i tobogán.

Campingplatz „Kleiner Galgenteich“

Můžete vyrazit na toulání přírodou pěšky nebo na kole a užít si výhled na nejvyšší vrchol Východních Krušných hor zvaný Kahleberg. Kemp se nachází kolem 800 metrů nad mořem na okraji malého města Altenberg, do kterého se snadno dostanete pěšky. Altenberg má výbornou síť turistických a cyklistických stezek, spoustu přírody v podobě lesů, horských a orchidejových luk, hornické muzeum nebo návštěvnický důl. Pro trochu dobrodružství může posloužit letní sáňkařská dráha nebo dobrodružné hřiště a mnohem víc. Na své si také přijdou milovníci odpočinku, protože v Altenbergu najdete rehabilitační centrum Raupennest s bazény a nabídkami wellness.

přírodní jezero Galgenteich“

 

 

V zimním období kemp nabízí přímý přístup k dobře udržované běžkařské trase dlouhé přibližně 50 kilometrů v areálu Východních Krušných hor. Pro sjezdaře jsou v okolí Altenbergu k dispozici vleky a sjezdovky, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi.

Campingplatz „Kleiner Galgenteich“

Adresa: Galgenteich 3, 01773 Altenberg, Zemský okres Saské Švýcarsko -Východní Krušné hory, Německo

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *