• Menu
  • Menu

Kaolínový lom Buškovice

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Ústecký kraj » Kaolínový lom Buškovice

Zatopený, bývalý kaolínový  lom. Voda čistá, a hned se jde do hloubky.

Velký Olpram – lom Buškovice

Je krásný zářijový den a my vyrážíme dnes směr kaolínové lomy u Nepomyšle. V Podbořanech se stavíme na skvělém obědě v restauracu Růže, nakoupíme nějaké pecky ve zdejším sekáči a pak už pokračujeme směr Nepomyšl. V Buškovicích vpravo pod silnicí stojí auta a tak tušíme, že by tam mohla být nějaká voda. Potkáváme 2 rybáře. Ptáme se , jestli se tam dá koupat, Jo, určitě! Cestu jsme přehlédly a tak jsme to na nejbližším místě otočily a jely zpět.

Buškovice kaolínový lom

Popojdeme 100 metrů a jsme u jezera. Je tu několik plavců! Na druhé straně hraje i muzika. Týpek hraje na australskou  didgeridoo.  Voda je skvělá a my se nemůžeme nabažit!

Zatopený, bývalý kaolínový  lom. Voda čistá, a hned se jde do hloubky. Pro potápěče to tady asi  není, ale zaplavat si tady je pohoda. Kolem jsou nálety. Rybník se dá obejít po cestičce. Koupat se dá ze všech stran. Zázemí jako je toaleta a občerstvení tady nejsou.

Koupání na vlastní nebezpečí!

Kaolín v Buškovicích

Ve 20. letech 19. století bylo jz. od Buškovic zahájeno dolování kaolinu a výroba hrnců a kachlových kamen. V roce 1875 byla otevřena továrna na porcelán.

Buškovice
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *