• Menu
  • Menu

Království železnic Praha

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Království železnic Praha

Česko vlakem  za pár minut  – výlet s dětmi

Království železnic  je největším modelovým kolejištěm  u nás a ve střední i východní Evropě. A tak jedeme  navštívit Trosky, Ještěd, Karlův most, Krkonoše, nádraží v Horní  nebo Dolní. Můžeme si vybrat den i noc, léto nebo zimu, jak je libo. Dokonalost modelů, tratí , budov, obchodů i okolní krajiny je geniální. Na své si přijdou nejenom děti různého věku, ale i tatínkové , dědečkové a všichni , kdo mají rádi vše, co s vláčky souvisí. V časových intervalech se nádraží, náměstíčka, benzínové pumpy zahalí do tmy a nad nimi se rozžehnou pouliční osvětlení. I cirkusový stan jde  po čase spát, ale i v nočním šeru  krásně svítí do dáli. Vlaky omezí svou intenzitu a několik osvětlených a osamocených vagónů nebo rychlíků  projíždí ospalou krajinou.

Když se interval obrátí a začíná svítat, začne ruch, rozjíždí se spousty nových vláčků, zastaví na svých nádražích, kde na ně již čekají malí človíčkové, jejich maminky a tatínkové, a pokračují dle řádu dál. U závor i semaforů  zastaví  nebo projedou  auta, náklaďáky, jeřáby. Doprava železniční i silniční směřuje na vystavěné originální mosty.

Království železnic
Království železnic

Expozice modelové železnice, historie i současnost, je největší v ČR. V expozici dále můžete obdivovat největší expozici populární mašinky Tomáš v Evropě. Pro Vaše děti zde jsou připraveny i další expozice známých výrobců nejenom vláčků . (CHuggington, Stavebnice KŃEX, vlaky Merkur, ETS..).

Dnes 7.12. byla otevřena další část expozice – Karlovarský kraj. Další novinkou je Šípův model Prahy

Ve stálé expozici největšího modelového kolejiště ve střední Evropě, situované ve dvou podzemních podlažích administrativního centra Anděl na pražském Smíchově, se budovaná železniční mapa České republiky rozrostla v roce 2014  o další kraj. Malí i velcí návštěvníci tohoto úžasného malého světa tak mohou v současnosti sledovat modelové vlaky již na ohromující ploše 574 čtverečních metrů! Stavba nového, Libereckého kraje zabrala modelářům i s přípravou 6 měsíců a ve druhé polovině mohli návštěvníci sledovat postup prací přímo na ploše.

Stálou expozici najdete na adrese Stroupežnického 23, Praha 5 Smíchov. Sídlí v administrativním centru Anděl city v prvním a druhém podzemním podlaží. V objektu je možnost uložit si věci do šatny , je zde toaleta pro děti i dospělé.

Království železnic
Království železnic

Doprava MHD

Nejbližší stanice metra B Anděl je pár kroků od expozice. Můžete k nám i tramvají číslo 4, 6, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 20 nebo autobusy 167 a 191

Doprava autem

Lze se k nám dopravit i autem. Parkovat je možné v placených podzemních garážích, nebo spojit naši návštěvu s nákupem nebo návštěvou multikina v OC Nový Smíchov, kde je pak možné parkovat zdarma. Spoléhat na parkování v přilehlých ulicích není dost dobře možné.

Zájezdní doprava autobusem

Autobus může zastavit přímo před vchodem do Království a pak pokračovat 250 metrů dále po Stroupežnického až na autobusové parkoviště Na Knížecí.

Vstupné :

dospělí: 260Kč, děti do 15 let 160 Kč, děti do 1m  50Kč, studenti 180Kč, ZTP a senioři 160Kč

Otevírací doba :

Pondělí – Neděle 9:00 – 19:00

Otevřeno máme každý den, včetně státních svátků a prázdnin!

Výjimkou jsou 4 dny okolo Vánoc a Silvestra.

více  informací najdete : zde

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *