• Letenský masopust 2018

  od • 3.2.2018 • Praha - hlavní město • Štítky: , , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Národní technické muzeum – masopust

  Sraz průvodu masek byl kolem 11.hodiny na Strossmayerově náměstí v Praze 7. Auto jsem nechala u Anděla na Smíchově. Tramvají číslo 12  tam jsem  za chvíli! Cedule, přeškrtané tramvajové linky, a také zavřený vstup no metra. Bylo mi líto cizinců, kteří nechápali, stejně jako já! Tímto směrem žádná tramvaj nejede!  Nakonec jedu tedy na Palackého náměstí a odtud tramvají na Strossmayerovo náměstí. U kostela sv. Antonína nikdo není a tak jdu rovnou k Technickému muzeu.

  Letenský masopust – kapela

  Před muzeem je klid, ale za chvíli už je slyšet hudba /Letenská masopustní kapela a Kutálka Long Vehicle circus/ a průvod se  blíží. Předvoj – 2 policisté na koních.  Schody u technického muzea se zaplnili, obloha se trochu zakabonila a spadlo i pár kapek, ale nálada je parádní. O zábavu se postaralo chůdařské masopustní  trio J. N. Jelínek, E. Hájek, S. Neduha. Ti, co pokračují v dnešním programu jdou na prohlídku expozic: promítání dokumentu o NTM ” Dům zasvěcený snům” D. Vávry a R. Lipuse.

   

   

   

  Národní zemědělské muzeum

  Tady program pokračuje od 13.10 – 17.30 hodin. Celé odpoledne bude hrát Kutálka J. Starého. Kolem 13. 15 “Šaty a masky z papíru a dalších materiálů ” s přehlídkou modelů studentů SPŠ oděvní , Praha 7. Pokračuje folkrlórní tanec Bejvávalo , od 14 hodin  loutkové divadlo Jak Kvak a Žbluňkk slavili masopust – divadlo Tondy Novotného. 15. hodin – Ententýky – divadlo Viola, 16.10 hodin Happy Hour – Squdra Sua – klaunské trio. Program je rozšířen i do prostor Galerie Scarabeus.  Kolem 17.45 přesun z NZM do ulice Jana Zajíce 7, (za stadionem Sparta) Galerie Scarabeus, Muzeum kávy Alchymista pro maškary vstup zdarma…Loutky a rodinná loutková divadla & Expozice kávy a kávovin. Komentovaná prohlídka expozic, výtvarná dílna pro děti . V 18.30 na zahradě Galerie Scarabeus. Konec Masopusta – Ohnivá show ( podle počasí).

  Letenský masopust – NZM

  U příležitosti  Letenského masopustu budou NZM ve spolupráci s Galerií Scarabeus a dalšími vystavujícími připraveny komorní výstavy:

  Masky ze Zákup – Eduard Held muzeum – historie nejstarší české výrobny masek

   

   

   

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *