• Menu
  • Menu

Malajsie 2023 – 7. část – Phuket

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Malajsie » Malajsie 2023 – 7. část – Phuket

Thajsko

Na Phuketu jsme poprvé měli v rámci ubytování i snídaně a byly moc dobré. Po jídle jsme šli projít pláž, která byla dlouhá asi 3 km, široká a turistů na ní nebylo zase až tak moc. Moře bylo opět teplé a bez vln. Chvíli jsme se slunili a pak opět navštívili kliniku. Tady byl dost problém s domluvou, protože místním nebylo rozumět skoro nic.

Když jsme vyřídili převaz, šli jsme se na hotel převléknout a tuktukem za 600 bathů jsme jeli do hlavního města ostrova Muang Phuket. Všichni jsme si tady nakoupili nějaké suvenýry a zašli na večeři – měli jsme to dost na knop s penězi, protože jsme se při nákup rozšoupli a došly nám bathy. Hned, jak jsme se taxíkem vrátili, do Patongu, jsme proto vyměnili další peníze a šli ještě na trh, kde jsme si koupili nějaké dobrůtky na ochutnání a pinacoladu.

Snídani jsme si dali na hotelu a pak vyrazili na pláž. Ještě než jsme se začali slnit, dali jsme si ale každý hodinovou masáž (400 bathů), já jsme k tomu přidala i pedikúru (250 bathů). Miloš vyrazil na nákupy a my s holkama jsme celý den ležely u moře, dávaly si smoothie (80 bathů), kokosy (60 bathů), papaya salad a pozorovaly místní playboye. Navečer, když se k nám Miloš přidal, jsme si koupili grilované ryby a udělali si piknik.

Miloš šel pak ještě na další masáž a my s holkama jsme si daly pinacoladu na baru v našem hotelu (160 bathů). Miloš nám po návratu skočil za poslední peníze koupit ještě láhev vína, čímž jsme zakončili naše více než dvou týdenní putování po Asii.

Tuktukem, který jsme si dohodli den předem (1000 bathů), jsme v 6:45 hod. jeli na letiště. Předtím jsme si ještě v hotelové restauraci udělali balíčky se snídaněmi. Odlet do Muscatu byl naplánován na 9:30 hod. Tentokrát jsme na přestup měli jen cca 2 hodiny a pak už pokračovali do Prahy, kde jsme přistáli kolem 20:15 hod. Dojeli jsme si na parkoviště pro auto a pokračovali do Trutnova. Naštěstí bylo fajn počasí, tak cesta utekla rychle. V sobotu ráno jsme se už ale vzbudili do regulérní ladovské zimy.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů