• Menu
  • Menu

Malajsie 2023 – 6. část – Singapur

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Malajsie » Malajsie 2023 – 6. část – Singapur

Snídani jsme nakoupili v 7/11 a dali si ji v jídelně hotelu. Pak jsme metrem jeli do čtvrti Little India a odtud pěšky pokračovali na Arab Street. Začalo nám pršet, tak jsme se schovali v lobby nějaké budovy a pak to vzali do Marina bay, kde jsme se pokochali výhledem na místní nejznámější hotel Marina Sands Bay. Prošli jsme nábřežím Merlion a pokračovali na hotel. V 7/11 jsme si nakoupili nanuky a chvíli odpočívali na pokoji, protože Míše stále nebylo dobře.

Po pauze jsme metrem dojeli do přístavu a odtud vláčkem (zdarma) na ostrov Sentosa. Prošli jsme se tady po pláži, projeli bezplatným autobuskem a vrátili se zase na pevninu. Metrem jsme dojeli k Botanické zahradě, kterou jsme celou prošli. Protože jsme už měli hlad, jeli jsme metrem k Maxwell Foodcourt, což je taková levná žrádelna – je tady plno stánků s nejrůznějším jídlem – a je to dobré a relativně levné (11 SNG).

Po večeři jsme se na hotel vrátili přes Čínskou čtvrť. Bylo to moc hezké, všude bylo hodně lidí, ale nějak to sem patřilo. Budovy byly nasvícené, my jsme se šli podívat do jednoho chrámu hned u Maxwella. Po cestě jsme na ochutnávku koupili plátky sušeného masa.

Kafe jsme si dali na hotelu, ale na snídani jsme zašli do McDonald´s. Metrem jsme přejeli k Marina Sands bay, kde jsme měli zamluvenou naši poslední noc v Singapuru. Hned jsme se zaregistrovali, i když ještě nebyl čas na check-in a dostali jsme aspoň kartičky na bezplatný vstup na vyhlídku na střeše hotelu a přístup k bazénu.

Protože vyhlídka byla ještě zavřená, prošli jsme si zatím Gardens by the Bay a na „observatory desk“ se vydali až později. Odtud jsme přešli k bazénu na střeše a chvilku se tady opalovali. Nebylo tady ani moc lidí. Po check-in jsme se vrátili k bazénu, počasí ale nebylo nic moc – chvilku hezky a chvilku dokonce slejvák. Rozhodli jsme se, že si dáme aspoň  pinacoladu. Bohužel nebyla nic moc a rozhodně za těch 480,-Kč nestála. Shodli jsme se, že zážitek je to fajn, ale když to porovnáme s bydlením v Kuala Lumpur, kde sice bazén nebyl v 57. patře, ale „jen“ ve 20. patře, ale na druhou stranu tam noc stála 200,- Kč, zatímco tady 7.300,- Kč, neodpovídala cena kvalitě. Příště už sem fakt nemusíme. Měli jsme sice krásný výhled na Gardens by the Bay, ale jinak byl pokoj docela normální a v ceně nebyla ani snídaně.

Večer jsme se šli podívat před hotel na krásnou světelnou show, prošli si nasvícené Gardens by the Bay a pak se vrátili ještě k bazénu. Tady se to ale už dost zaplnilo lidmi, tak jsme šli docela brzy spát.

Snídani jsme si nakoupili v 7/11 a snědli si ji na balkonu na pokoji – aspoň jsme u ní měli kouzelný výhled. Na dvě hodiny jsme šli ještě k bazénu a pak se metrem přesunuli na letiště. Cesta metrem trvala cca 1 hodin. Na letišti jsme nemohli vynechat úžasný vnitřní vodopád a pak už počkali na náš let na Phuket (15:40 hod. AirAsia, 1.945,-Kč). Po hodině jsme přistáli na našem „starém známém“ letišti, kde naše cesta před dvěma týdny začala.

Na náš hotel Patong Lodge Hotel – SHA Extra Plus (500,-Kč) u Patong beach jsme jeli taxíkem za 800 bathů. Měli jsme původně rezervovaný jeden čtyřlůžkový pokoj, ale dali nám nakonec dva propojené dvoulůžáky, což by bylo fajn, ale byly asi v nejhorší části hotelu hned u vstupu. Nakonec to ale zase až tak nevadilo, stejně jsme tady opět netrávili žádný čas. Např. v hotelovém bazénu jsme nebyli ani jednou.

Po ubytování jsme šli na večeři. První dojem z tohohle místa pro mě nebyl nejlepší – poprvé bylo všude opravdu hrozně moc lidí a hlavně aut a motorek a o klídku se rozhodně mluvit nedalo. Naštěstí se moje pocity další dny zlepšily a užila jsem si to i na tomhle rušném místě.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *