• Menu
  • Menu

Masopust na zámku Ctěnice

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Masopust na zámku Ctěnice

Masopust

K zámku ve Ctěnicích jsme dorazili po 12. hodině. Vysvitlo sluníčko, ale ledový vichr tolik příjemný nebyl. Při silnici mimo parkoviště stálo velké množství aut a i v areálu bylo spousty lidí. Trochu mě překvapilo, že zde bylo  tak málo stánků. Lidé stály většinou v dlouhých frontách na jídlo. Všude to příjemně vonělo a chutě byly veliké. Na porci prejtu jsme vystáli společně s ostatními téměř hodinu. V nabídce byly světlý i tmavý prejt, ovar, klobásky. Jitrničky a  další zabijačkové dobroty ani avizované koblížky jsem neviděla. Myslím, že už bylo vše vyprodáno.

řezník, co dělá všechny ty dobroty
řezník, co dělá všechny ty dobroty

Zabijačky, veselí a hudba

Oslavy masopustu  v Zámeckém areálu Ctěnice spojená s oslavou cechu řeznického začaly dnes ráno v dopoledních hodinách. Začátek byl ohlášen na 10. hodinu. O tradiční lidové masopustní veselí se postarala Malá česká muzika Jiřího Pospíšila.Muzika měla svůj program v Kočárovně. Originální  českou zabíječku přichystalo  a své speciality nabídlo  pražské řeznictví HUDERA A SYN. Prodávala se i medovina, svařené víno.

jitrnička ptaří k masopustu
jitrnička ptaří k masopustu

K masopustu patří také masky

Ve výstavním sále Špejchar seděly děti s rodiči a vyráběly a malovaly tradiční masopustní masky. V prostorách špejcharu i uvniř vstupu do hotelu se dalo podedět v teple a sníst si přinesené laskominy. K dobré naládě hrál muzikant na harmoniku a zpíval.

masopust
masopust

Návštěvníci mohli navštívit přilehlé rostory zámku a zámecký park.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *