• Menu
  • Menu

Merkado a chilli v Praze na Jířáku

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Merkado a chilli v Praze na Jířáku

Zájem o Jižní Ameriku, cesty i zážitky, červnové setkání tady v Praze, které začíná mít svou tradici, tak to jsme si nemohli nechat ujít. Merkado sdružuje latinskoamerickou komunitu v České republice a nabízí prodejcům ze zemí tohoto regionu možnost prezentovat svou kulturu a to netypičtější ze všech koutů tohoto svébytného kontinentu. Skvělé odpoledne  na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Myslím, že se už  teď těšíme na příští ročník.

Markado 2017

Merkado, to jsou trhy s širokou plejádou exotických pokrmů, nápojů a výrobků z Latinské Ameriky. Záštitu nad pořádáním festivalů Merkádo převzali velvyslanectví Mexika, Peru, Chile, Argentiny a Brazílie. Letošním hlavním koordinátorem pátého ročníku festivalu je Velvyslanectví Argentiny .

Markado 2017

Největší festival zaměřující se na Latinskou Ameriku se konal letos 22. června již popáté  na náměstí Jiřího z Poděbrad. Máme rádi jídlo a milujeme chilli, tato pálivá pochoutka byla i letošním tématem festivalu. Užili jsme si přehlídky trhů s exotickými pokrmy, nápoji i rukodělnými výrobky. Na čtyřicet prodejců  zde nabízelo zboží ze zemí Jižní a Střední Ameriky i Karibiku. Merkádo  to je také den plný hudby a tance a skvělých gastronomických zážitků.

Výstava – Barvy Latinské Ameriky

Návštěvníci si mohli prohlédnout instalaci velkoformátových fotografií s názvem Barvy Latinské Ameriky.

Markado 2017

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.