• Menu
  • Menu

Orvieto – starobylé městečko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Orvieto – starobylé městečko

Orvieto – historické město vzdálené asi 100 km od Říma. Město leží nad údolím  řeky Pallia, v jihozápadní Umbrii v provincii Terni. Město  položené na plochém vrcholu velkého kopce sopečného tufu bylo založeno Etrusky a hrálo významnou roli v dějinách. Ve středověku se město uplatnilo jako skvělá přirozená pevnost.

 Ve městě najdete několik zajímavých pamětihodností:

Čtyřboká hranolová věž  vysoká 47 m– Torre del Morro

Studna sv.Patrika hluboká 61 m(1527-1537)- Pozzo di Sna Patrizio

Kostel San Giovenale (1004) s freskami (13.století)

 Piazza delle Repubblica:

Kostel San Domenico (12.století)

Kostel Sant´Andrea (1260-64)

Palazzo comunale

Dóm P. Marie – (1290) –  nádherný gotický kostel byl založen na paměť tzv „ bosenského zázraku“ – na výzdobě pracovali A.Orcagni, Federighi,SamnMicheli , Scaqna,Fra Angelico, Luca Signorelli. Schránka na relikvie z roku 1338 je umístěna za oltářem Capella del Korporale.

…říká se , že jeden pochybovačný český kněz vyslovil nedůvěru o proměně chleba a vína v tělo a krev Páně  při mši v Bolseně. Právě v tu chvíli, kdy nedůvěru vyslovil se na posvěcené hostii objevily kapky krve. Papež Urban v roce 1264 na památku této události ustanovil svátek Božího těla za křesťanský svátek a dal v Orvietu postavit chrám.

Bludiště podzemních chodeb a galerií ….

Papežský palác ze 13. stol.

Studna sv.Patrika hluboká 61 m(1527-1537)

 Do starobylého  městečka se můžete dostat  lanovkou, kterou najdete nedaleko vlakového nádraží. Nejenom krása  městečka, ale i nádherný výhled do okolí, na svahy porostlé vínem vás okouzlí.

Bílé víno odsud je známo svou výtečnou chutí i kvalitou. Zakoupit jej můžete v obchůdcích ve městě.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *