• Menu
  • Menu

Pirchhof a Pardellhof – Roter Hahn 4

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Pirchhof a Pardellhof – Roter Hahn 4

Kohout kokrhá jak o život. Víme, že máme vstávat a tak po včerejší bouřce opět jeden s krásných pohledů přímo z okna a z terasy na farmě Tholer. Dnes máme skromnější snídani, připravujeme se na skvělý oběd  v restauraci Pirchhof a tak , aby zbylo místo v žaludku. Tmavý chlebík se skvělou domácí marmeládou, kávu s mlékem a dojídáme ještě naše české koláčky. V půl jedenácté máme být na statku Pardellhof, kde nás už čekají Kevin, zástupce farem Roter Hahn a Waltr, který na statku žije s rodinou, pracuje a tvoří.

statek Tholer

Pardellhof

Úžasné místo pro život i práci . Jdeme společně do jabloňového sadu, kde nám Waltr ukazuje dřeva z kterých pak tvoří některé své výrobky. K novým kreacím ho inspiruje především staré dřevo kaštanů a dubů, které roste v lese patřícím ke statku u hory Vinschger Sonnenberg.  Jdeme do dílny, kde pracuje i tvoří. Raději pak svá díla opracovává venku. Poté jsme ve staré  místnosti, která bude brzy sloužit jako galerie. Uvnitř domu pak sedíme v nové dřevem obložené světnici, kde nám Waltr mezi  rukodělnými výrobky vypráví život tady na statku, jak ho čím dál více pohlcuje touha tvořit ze starých materiálů, které mají duši. Jeho specialitou jsou proto zcela přírodní dárky, které jinde nespatříte. Při sklence dobré domácí šťávy prohlížíme překrásný rodinný album  rodiny.

statek Pardellhof
statek Pardellhof

Statek Pardellhof patřící rodině Schnitzer stojí nad obcí Naturns. Nachází se v nadmořské výšce 670 metrů pod horou Vinschger Sonnenberg. Na stejném místě byla objevena sídla stará okolo 1000 let, se jménem Schnitzer je statek Pardellhof spojen už více než 200 let. Uvádí to nápis ve staré, dřevem obkládané, světnici z roku 1767. Na zdejší, dá se říct, historické zemědělské půdě s fantastickými výhledy do údolní kotliny Vinschgau obdělává Walter Schnitzer okolo 3 hektarů ovocných sadů a půl hektaru vinic, to vše ve svažitém kterému. Ke statku patří také mlýn, který už dnes není v provozu, a 6 hektarů lesa. Tam tvořivý sedlák nachází poklady pro své jedinečné sochy ze starého dřeva.

statek Pardellhof

Čas mezi milými lidmi pokročil a my s Kevinem  pokračujeme dále. Točíme se po úzké cestě do kopců a s naší dodávkou je to teda docela dramatické.

Statek Pirchhof

Statek Pirchhof

Jsme v nadmořské výšce 1445 metrů.Už od parkoviště se kocháme překrásnými výhledy. Slyším křík nade mnou na skále, letící šutr se řítí přímo na mě. Lehnu na zem a kámen mě přeletí. Uf, mám pouze odřené koleno, ale mám celou hlavu!

Statek Pirchhof

Sedíme na dřevěných lavicích. Objednáváme jídlo a hlavně korbele piva. Slunce tady na terase sálá a my máme žízeň. Sympatický Kevin nás seznamuje s historií i současností statků Roter Han, kterých je asi 1600. Terasa se zaplňuje turisty, kteří sem dorazili pěšky, na kolech i jinak. Jídlo, které dostáváme na stůl vypadá fantasticky a i skvěle chutná!

Statek Pirchhof
Statek Pirchhof

700 let starý dědičný statek Pirchhof stojí v oblasti Naturnser Sonnenberg přímo u výškové stezky Meraner Höhenweg a nabízí jedinečný výhled na Vinschgau.

Selský šenk Pirchhof

Hosté si na slunečné terase nebo v útulné světnici užívají typické jihotyrolské lahůdky převážně vlastní produkce. Špek, sušené hovězí maso, klobásky „Kaminwurzen“, bylinkové knedlíky, sýrové knedlíky, domácí párky, jehněčí pečeně, hovězí pečeně, vepřová pečeně, kozí maso s brambory a zeleninou ze zahrádky. Na objednávku předem „mléčný sníh“ a „nudle Schnalser“. Na závěr vás rodina Müller rozmlsá makovými nebo kaštanovými taštičkami. K tomu si dáte domácí šťávy z bezu, malin, rybízu. Kromě toho denně čerstvé podmáslí.

Statek Pirchhof
Statek Pirchhof

Statek nabízí nejenom skvělou kuchyni, ale i možnost ubytování v několika apartmánech.

Statek Pirchhof

Loučíme se a na doporučení se chystáme na menší výlet do kaňonu k visutému mostu a vodopádu. Stezka, kterou se tam dostaneme je přímo nad chalupou.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *