• Menu
  • Menu

Meraner Höhenweg – Roter Hahn 5

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Meraner Höhenweg – Roter Hahn 5

Meranská vrcholová cesta. Po skvělém obědě a rozloučení s Kevinem jdeme na menší horskou túru  – 1000 schodů, je to část oblíbené okružní trasy po Meranské vrcholové cestě  (Meraner Höhenweg). Tato část cesty patří možná k těm nejkrásnějším z celé trasy.

Na cestu nastupujeme vlastně přímo na farmě Pirchhof. Jdeme po udržované stezce, která otvírá další a další překrásné výhledy na rozkvetlé louky a hory pokryté ještě sněhem. Kvetou třešně, je dusno. Vcházíme do lesnaté části, jdeme z kopce a pak zaze pěkně do kopce. Vysoké stromy, kvetoucí lesní byliny, potok, skaliska. Přicházíme do kaňonu , přes který vede visutý most. Vodopád padá do úbočí , Chvíli se houpeme na mostě a užíváme slunce. Je pěkné dusno. Vracíme se zpět. Cesta od farmy a zpět nám zabrala asi 2 hodiny. Tato část cesty není tolik náročná, přesto buďte opatrní. Nebezpečné úseky jsou doplněny kovovým zábradlím, provazem a řetězem.  Schody jsou kamenné, dřevěné i železné a můstky.

Meraner Höhenweg

Je fajn, že schodů není nakonec 1000, ale  jenom 987 !

Meraner Höhenweg
Meraner Höhenweg – visutý most

Meran Höhenweg

Meranská vrcholová cesta je okružní trasa dlouhá přibližně 100 kilometrů a je považována za jednu z nejkrásnějších túr v celých Alpách. Dělí se na severní a jižní část a v relativně stálé výšce po ní obejdete přírodní park Texelgruppe. Zatímco si turisté na severní části vychutnají vysokohorské klima masívu Texelgruppe, v jižní části na ně čeká bujná flóra a středomořské klima údolí Etschtal. Díky mnoha různým možnostem, jak na Meranskou vrcholovou cestu vystoupat nebo z ní sestoupit, je možné ji absolvovat pouze v jednotlivých etapách nebo trasu sladit s Vašimi individuálními požadavky. Meranská vrcholová cesta je průběžně značena číslem 24, vyžaduje jistý krok a vysokohorské zkušenosti. Exponovaná místa jsou vždy zajištěna řetězy nebo provazy.

Meraner Höhenweg

Květnové počasí v Jižním Tyrolsku je překrásné. Slunce a déšť s bouřkou přijdou vždy až na konci dne a po našem výletování.

Meraner Höhenweg
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.