• Menu
  • Menu

Plovárna Štvanice

příště asi nejjednodušší je jet na plovárnu přívozem. Příjemná atmosféra, na louce skotačí děti i pejsci. Na vodě projíždějí osamocené kanoe, v krátkých intervalech je vidět loď, která zajišťuje návštěvníkům příjezd a odjezd.
Koupání si necháme na příště, je už tma…

Baden Baden – plovárna na  Štvanici

Plovárna na Štvanici fungovala v různých podobách od začátku 20. století až do povodní v roce 2002. Je to právě týden, kdy byla plovárna znovu zprovozněna v provizorním režimu. Snad plovárnu najdeme do setmění.  Parkujeme kousek od tenisových kurtů. Je tady nějaký  VIP turnaj, všude zákazy a staví se zde jak o život. Viadukt  se opravuje /Negrelliho viadukt, též Karlínský  viadukt/. Jsme trochu bezradné, že by tu byla plovárna to moc nevypadá.  Podle navigace by měla být právě někde za viaduktem. Ale jak se tam dostat nevíme. Ptáme se jedné z návštěvnic tenisového turnaje. Plovárna? Tady? Tak to fakt nevím!

Hlávkův most

Na druhý pokus máme štěstí, sportovec, příjemný chlapík  nám říká, jo je tady plovárna. Máme průvodce, jdeme pod Hlávkův most až k Vltavě a tady po cestičce dojdeme až k plovárně. Taky se dozvídáme, že voda je tady na koupání opravdu čistá a že ne všichni /kteří to tu znají/ mají radost z nové plovárny.

Plovárna Štvanice – Baden Baden

Pro příště asi nejjednodušší je jet na plovárnu přívozem. Jsme v místě, kde stojí stánek s občerstvením, kolem pak lehátka a malé stolečky. Někde jsou lehátka 2 jinde je skupina v kruhu a lehátek třeba 10. Příjemná atmosféra, na louce skotačí děti i pejsci. Na vodě projíždějí osamocené kanoe, v krátkých intervalech je vidět loď, která zajišťuje návštěvníkům příjezd a odjezd.

Plovárna Štvanice – Baden Baden

Nebýt rušné části na druhém břehu, kde jezdí tramvaje a je dost hustá doprava,  tak je to tady jako v ráji. Vodu dnes nevyzkoušíme, ale příště určitě!

Plovárna Štvanice – Baden Baden

Sedíme tady v poklidu až do tmy, dáme si vychlazené točené pivo. Příjemné místo a parádní atmosféra. V jednu chvíli je zde na lehátkách plno. Sedí tu zamilovaný pár, přátelé, maminky s dětmi..

Plovárna Štvanice – Baden Baden

Plovárna Baden Baden se bude postupně vyvíjet. Příští rok se zde plánuje navezení písčité pláže, brouzdaliště pro děti a molo.Další pány jsou určené pro sportovní aktivity. Mělo by tu vyrůst hřiště na beach volejbal , na badminton a nohejbal.  Určitě bude rozšířena služba pro aktivity na řece: paddleboardy a šlapadla. Plovárna  nyní disponuje  lehátky, mobilními toaletami, jsou tu sprchy a občerstvení.

Plovárna Štvanice – Baden Baden

Letos by měla být plovárna otevřena do poloviny září.  Oficiální zahájení plovárny bude v příštím roce.Přívoz na Štvanici

Pražská tržnice – Ostrov Štvanice – Rohanský ostrov /Praha 7/

přívoz PraPlovárna Štvanice – Baden Badenha 7

Přívoz se sezonním provozem spojuje východní cíp ostrova Štvanice s oběma vltavskými břehy. Nabízí tak spojení na jinak obtížněji dostupný ostrov Štvanice, ale i rychlou a zajímavou přepravu mezi Holešovicemi a rozvíjejícím se Karlínem.

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *