• Menu
  • Menu

Podzimní výlovy rybníků 2023 -Jírovec

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Podzimní výlovy rybníků 2023 -Jírovec

Jinošské údolí – rybník Jírovec

K podzimu neodmyslitelně patří  vypouštění a výlovy rybníků. Výlovy probíhají po celé republice. Nemusíte jezdit  na ty největší akce u třeboňských rybníků, ale můžete vybrat třeba nějaký malý rybník ve svém okolí. Je už téměř tradicí, že  s výlovem je spojený i nákup ryb a ochutnávka delikates přímo na místě. Záleží také na počasí, každé má své výhody i atmosféru, a tak výlov zažijete v dešti i za slunce. Podle toho je také dobré se náležitě obléct, v mlze a mokru je dobé mít holínky, pláštěnku a pokud nechcete stát velké fronty na občerstvení, tak přibrat termosku s něčím na zahřátí. Důležité je vědět v kolik výlov začíná, pokud vás zajímá celý proces.

výlov rybník Jírovec

My jsme letos vybrali malebný rybník  Jírovec, v krásné přírodě, nedaleko Vlašimi. Sobota 22.10.2023

výlov rybník Jírovec

Jinošovské údolí

Zaparkovali jsme u ovocných školek, aut tu bylo opravdu hodně. A k naší lítosti jsme dorazili pozdě. Rybník už byl vyloven. Rybáři už stáli u kádí a třídili a počítali ryby. O kus dále probíhal prodej čerstvých ryb /kapr, amur nebo štika/. Fronta až do aleluja. O kus dále probíhal prodej smaženého kapra, bramborového salátu, rybího salátu a rybí polévky. Kdo ryby nerad, tak mohl vybrat párek. V nabídce bylo točené pivo, káva, limonády a další.  Do dlouhé fronty jsme moc nechtěli, ale když už tady jsme, tak řízek z kapra by byl fajn. Přesně před námi, k našemu velkému zklamání, řízky doprodali…Néé! Tak aspoň rybí polévku, dobrá, ale řízek je řízek!

výlov rybník Jírovec

A protože slunce nabírá na intenzitě jdeme procházkou až do zadní části rybníka Jírovce. Stromy se barví, lesklé kaštany se vylupují s ostnatých koulí a příroda dokresluje krásný den.

okolo rybníka Jírovec

 

Rybník Jírovec

Rybník se nachází v oblíbeném místě procházek nejen obyvatel Vlašimi, v  malebném Jinošovském údolí na Podblanicku. Celkem sem patří soustava pěti  rybníků- Galilejský, Vápenský, Kačák, Jírovec a Utopenec,  na potoce Orlina a přilehlými podmáčenými loukami.

výlov rybník Jírovec

Dolní částí Jinošovského údolí prochází červeně značená turistická stezka z Vlašimi do Kondrace (rozcestí „V Jinošově“ cca 2,5 km od vlašimského nádraží). Vlastním údolím pak prochází cyklostezka č. 8175.

Každoroční akci v areálu vlastní okrasné školky pořádá ČSOP Vlašim.

výlov rybník Jírovec

Výlovy rybníků 2023  –  lokality a termín: zde

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *