• Menu
  • Menu

Přehrada Labská ve Špindlerově Mlýně

Domů » Cestování se psem » Přehrada Labská ve Špindlerově Mlýně

Koupání a výlet se psem do Špindlu

Ráno jsme si s Doctorem přivstali a vyrážíme do Špindlerova Mlýna. Jsme na chalupě ve Strážném a tak jsme tady autem asi za 20 minut. Parkujeme hned u hráze. Parkování je zdarma.

přehrada Labská Špindlerův Mlýn

Před mostem vpravo je stanice  Zip Line, kde si můžete užít 120 metrů dlouhou jízdu na laně, ve výšce 25 metrů přímo podél přehrady. To s Doctorem zavrhujeme a pokračujeme po mostě přes obloukovou přehradní hráz Labské přehrady, známé také jako přehrada Labská nebo přehrada Špindlerův Mlýn.

přehrada Labská Špindlerův Mlýn

Kocháme se výhledy na přehradu a pak už pokračujeme po zelené turistické značce směrem na centrum Špindlerova Mlýna. Na posekané louce,  v místech, kde jsou na Labi červené bójky, je několik stolů a lavic, kde sedí parta lidí, jak se za chvíli ukáže, jsou to všechno rybáři. Mají tady nějaké závody.  K vodě scházíme o kus dále a Doctor si užívá ranní koupel v přehradě. Pod přehradou se  také někdy konají závody ve slalomu, sjezdu a raftingu.

koupaní přehrada Labská Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Cesta dále pokračuje lesem kolem několika chalup i sjezdovek. Do Špindlu je to asi 2,5 km. Cesta se v některých místech upravuje, ale vše je v pohodě. Les nás aspoň na chvíli chrání před úmornými slunečními paprsky.

přehrada Labská Špindlerův Mlýn

Cestou potkáme několik turistů, pejskaře a rodinky s dětmi. V centru Špindlerova Mlýna je už živěji. Je sváteční den a tady probíhá takový poznávací  „dětský“ den.  Je fajn, že na několika místech je možné po kamenných schůdkách sejít k řece. Toho hned využíváme a Doctor se jde zchladit. Já nořím do příjemně studené vody aspoň nohy. Ještě kávu a pak se pomalu vracíme stejnou cestou zpět. Lidí malinko přibývá, ale pořád je na cestě příjemně, místy s úžasnými výhledy na Krkonoše nebo na Špindlerův Mlýn.

Špindlerův Mlýn

Cestou tam se nám líbilo občerstvení u pensionu Fontana, který je kousek od přehrady. Romantický pension s malým jezírkem, slunečníky nabízí osvěžení  nealko-nápoji, točené pivo, ale hlavně velkou delikatesu a to je čočková polévka. Uvnitř pak je možné vidět ruční výrobu šperků z korálků. Je také možné si vystavené šperky zakoupit. Moc příjemné posezení.

Pokračujeme směrem k přehradě, kde si  Doctor dopřeje ještě jednu osvěžující koupel. Já tiše závidím a příště určitě taky vyzkouším !

koupaní přehrada Labská Špindlerův Mlýn

Stavba přehrady byla zahájena v roce 1910 a dokončena v roce 1916. Přehrada byla postavena zejména kvůli ochraně před povodněmi, které byly v oblasti Krkonoš časté a ničivé. Dnes slouží také k rekreačním účelům a je oblíbeným místem pro turistiku a vodní sporty. Délka hráze je 154 metrů, objem nádrže: 3,293 milionů m³, plocha nádrže: 40 hektarů, maximální hloubka: přibližně 28 metrů, povodí: 65,2 km², výška hráze: 41,5 metrů Labská přehrada, která se nachází na Labi v Krkonoších, je významným vodním dílem.

přehrada Labská Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších horských středisek v České republice. Nachází se v Krkonoších, nedaleko pramene Labe v Královéhradeckém kraji. Špindlerův Mlýn je  skvělou destinací pro milovníky přírody a outdoorových aktivit, a to jak v zimě, tak v létě. Nabízí nádherné přírodní scenérie, bohaté možnosti sportovního vyžití a kvalitní zázemí pro turisty.

Špindlerův Mlýn

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *