• Menu
  • Menu

Vodácký výlet po Berounce se psem

Domů » Cestování se psem » Vodácký výlet po Berounce se psem

7 na lodi a pes

Naše plavba začala ve městě Beroun, které je známé svou historií a malebným centrem. Sem jsme dojeli vlakem. Vyzvedli jsme lodě. Cíl naší trasy je kemp Ostrov v Třebáni.  Trasa nás vedla malebnou krajinnou přírodou s lesy, lukami a skalnatými útesy.

Plavba z Berouna do Třebáně

Během plavby směrem k Třebáni jsme proplouvali klidnými úseky řeky, vody v Berounce je dost a tak to místy docela slušně jelo..

jez u kempu Ostrov

 

Příjemnou zastávku jsme si udělali  v nově otevřené restauraci s výhledem na řeku,  The Garden, Sokolská, Srbsko.  Příjemné posezení zajímavý, výběr jídel a dobré pivo.  příjemná obsluha. Ceny trochu vyšší. Doporučujeme!

restaurace The Garden Srbsko

 

 

Cesta s přestávkou nám trvala asi 4 hodiny i s přestávkami na koupání a občerstvení v Srbsku. Lodě a vodácké vybavení jsme zapůjčili. Doctor měl svou vestu. Parádní výlet jsme ukončili ve stylové Country hospůdce v Kempu Ostrov.

Doctor

 

Kemp Ostrov

Autokemp je vybudován na malebném ostrově, který se nachází uprostřed řeky Berounky ve skalnatém údolí Českého krasu, v blízkosti nejznámějšího českého hradu Karlštejna a přibližně 25 kilometrů od Prahy.

Kemp Ostrov
Autocamp Ostrov

Na ploše ostrova 7 ha nabízí kemp ubytování v 25 chatkách (dvoulůžkové a čtyřlůžkové), upravené travní plochy pro stanování, elektrické přípojky pro karavany, společné sociální zařízení se sprchovými automaty a zastřešenými venkovními kuchyňkami. Přímo na ostrově v blízkosti ubytovacích kapacit je stylová Country restaurace, která nabízí teplou kuchyni, dobré pivo (Gambrinus, Plzeň, Svijany) a víkendové country večery s živou hudbou.

Autocamp Ostrov restaurace

Areál campu se nachází v klidném a tichém prostředí uprostřed zeleně, poskytuje dobré podmínky pro koupání v řece, rybaření a vodní sporty. Pro další sportovní vyžití je na ostrově k dispozici volejbalové a nohejbalové hřiště, fotbalové hřiště, ping pongový stůl a dětské hřiště. Svojí polohou je kemp vhodný jako tábořiště pro vodáky, pro sportovce i pro rodiny s dětmi. Pro školy je zde vhodné místo k ubytování, pořádání školních výletů do  okolí a hlavního města Prahy. Pro relaxaci je možné využít služeb maséra přímo na ostrově. Široké možnosti nabízí zdejší krajina pro pěší a cyklisty: Karlštejnsko. hrad Karlštejn 3 km, lomy Malé a Velké Ameriky 10 km, Srbsko 5 km, Koněpruské jeskyně 15 km, Brdské lesy 3 km.

Autocamp Ostrov

 

Do hlavního města Prahy je velice výhodné spojení vlakem, kdy cesta přímo do centra trvá pouze 40 minut. Druhým směrem se vlakem za 15 minut dostanete do města Berouna. Na návsi obce najdete samoobsluhu s potravinami. U nedaleké obce Běleč (3 km) je vybudováno golfové hřiště – Golf club.

 

 

 

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *