• Menu
  • Menu

Přírodní koupaliště Vyžlovka

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Přírodní koupaliště Vyžlovka

Sobotní ráno, je po 9 hodině a tady už je pěkně rušno. Na cestě, která vede ke koupališti je několik hasičů, stojí tu hasičská auta. Zastavují nás a nedovolí jít dál. Ale jen chvilku, v lesíku kácí strom, tak aby nedošlo ke zranění.

Procházíme budovou a jsme na velké posekané  louce, před námi velký rybník a molo, řada topolů okolo vzrostlé stromy, odtud krásný pohled na okolí, především na lesy Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny, vlevo pak volejbalové a dětské hřiště i sprcha. Na první pohled parádní přírodní koupaliště.

koupaliště Vyžlovka

Opět jsme u vstupu zastaveni. Omlouvají se nám, že od 10. hodin tady začíná velká kulturní akce Vyžlovské léto – multižánrový festival. Zůstaňte bude to fajn. Potřebujeme odjet a tak i lákavou nabídku se zakoupením vstupného odmítáme. Je vedro, chceme se opravdu jenom vykoupat a pak pokračovat na náš statek. Od milé obsluhy dostáváme půl hodiny k dobru. Hurá, jsme na pláži, do vody vstupujeme pozvolně po písčité pláži. Voda je příjemná a plavání skvělé. Sem tam před námi skočí kapr. Zdá se nám, že to jsou pořádné kusy!

Náš čas vypršel, ještě jednou nás přemlouvají, ať zůstaneme. Díky, možná příště.

koupaliště Vyžlovka

Koupaliště Vyžlovka

Zajímavé místo pro koupání, relaxaci, sporty /ping pong, šipky, fotbálek, plážový volejbal, kroket či kuželky/, různé druhy zábavy a také příjemné místo pro děti.

Otevřeno: denně 10-18 hodin /závisí na počasí/

Cena: 30 Kč/dospělí 15 Kč/dě ti, permanentka 300 Kč, děti z Vyžlovky do 18 let 50 Kč, důchodci 200 Kč

Kiosek otevřen v sezoně denně 9-22 hod

Areál pláže je přístupný i před sezonou v době pěkného počasí, k dispozici je WC a kiosek.

Do areálu psi nemají přístup.

koupaliště Vyžlovka

Doprava: Koupaliště se nachází v chovném rybníku. Parkování je nad areálem zdarma. Z Prahy – Háje sem jezdí autobus 381, 382, 387.

Adresa: Vyžlovka, Ke koupališti 118

koupaliště Vyžlovka

 

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *