• Menu
  • Menu

Lom Homolák láká ke koupání

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Lom Homolák láká ke koupání

Tenhle úžasnej lom známe už dlouho, ale dnes jsme se sem vrátily po delší době. Na kráse se nic nezměnilo, ale chování návštěvníků je na pováženou. Krásných míst na koupání spíš ubývá  než přibývá. Hory odpadků a plastů v lomech a přírodních koupalištích jsou k pláči. Často bereme s sebou igelitové pytle a  co uneseme sesbíráme, ale už je to někdy nad naše síly. Bohužel je to všude téměř stejné. Nedopalky cigaret, plastové lahve, plechovky a lahve od piva, pytlíky od brambůrek a další…

lom Homolák

Je  otázkou, zda propagace těchto míst je ještě účelná. Lidi proberte se a začněte si vážit naší krásné přírody a úžasných míst na koupání!

Více lom Homolák: zde

lom Homolák

Lom Homolák

Navážka trochu změnila prostor na koupání. Voda je stále báječná. Přístupy do vody jsou na několika místech, vše s velkou opatrností. Lom byl otevřen v roce 1918 a využíval se pro těžbu vápence. V současnosti se v něm už netěží a lom je postupně zavážen. Zavážka znesnadňuje přístup k jezeru a cesta k němu je nebezpečná.

cesta od lomu

Koupání i přístup do lomu je jen na vlastní nebezpečí!

Buďte obezřetní i při parkování,  je nebezpečí, že vám někdo auto vykrade!

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *