• Menu
  • Menu

SAINT- TROPEZ

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » SAINT- TROPEZ

Francouzskou riviéru v Saint-Tropez jsem navštívila již podruhé. Poprvé jsme tady byla hodně malá, byl měsíc srpen a celá Francie měla dovolenou. Pamatuji si to jenom proto, že bylo ukrutné vedro a my nějakých deset kilometrů jeli 3 hodiny! Do Francie jsme jeli za naší Ajkou, která odtud docela blízko pracovala. Byla tady vlastně třikrát a hlídala vždy o prázdninách děti v jedné z rodin v nádherném domě nad útesy. Tenkrát jsme si v Saint -Tropez užívali hlavně moře, a naše kroky vedly na nejznámější pláž Pampelonne s tunami  písku na dlouhých plážích a čas jsme si mimo jiné krátili pozorováním jachet , které nedaleko kotvily. Bylo zábavné , jak ke každé jachtě vždy vyrazil člun s nastrojenými  číšníky a jak postupně „ti“  boháči a celebrity  přijížděli na břeh, kde se oddávali radovánkám v drahých barech a nakupovali značkové oblečení a cennosti a jak potom zase obtěžkáni  obrovskými taškami  s puncem světoznámých značek nastoupili do člunů a tradá zpět na jachtu. Někteří také využívali stále kroužícího vrtulníků nad našimi hlavami  a aby si nesmočili nohu , tak je vrtulník vysypal rovnou do luxusní rezidence v Saint Tropez anebo rovnou do baru…

Saint – Tropez

Letošní listopad nebyl zrovna ideální na koupání v moři, venku burácel vichr a obloha temněla každou minutu., ale to nebránilo tomu , abychom si s naším gymplem Saint – Tropez náležitě neužili. Škoda jenom, že bylo tak málo času.

Je jasné, že , kdo navštíví Saint- Tropez musí také navštívit místa , hlavně četnickou stanici, kde  pracoval  populární Četník ze Saint Tropez, Četník v New Yorku, četník se žení, Četník ve výslužbě, Četník a mimozemšťan, Četníka a četnice  (se známým Louis de Funesem)…

Saint –Tropez je také místem, které bylo oblíbeným místem a potom mu přinesly  slávu , hvězdy stříbrného plátna,  třeba Brigitte Bardot a Gérard Philippe.  Krásná zátoka vždy lákala umělce, jejímu kouzlu například propadl i malíř Paul Signa a městečko namaloval na své plátno v okouzlujícím světle.

Sain Tropez – patří do départmentu Var v jižní Francii – v oblasti Francouzské riviéry. Město se nachází 104 km od Marseille, v Provence-Alpes-Cóte d´Azur. Toto významné a známe francouzské přímořské letovisko, proslulé bohatou smetánkou, trávící  zde volné dny, dovolenou a je  zastávkou na nákupy či  velkolepé párty pořádané  některou známou  nebo bohatou celebritou nebo třeba je vítanou zastávkou některé z jachet   třeba  při okružních jízdách nejenom po jižní Francii.

nákupy v Saint – Tropez

Městečko Saint –Tropez je malebnou ukázkou architektury , nad starobylými domy vyčnívá kostelní věž. Městečko s malým rybářským přístavem, nádherným hřbitovem nad kterým leží citadela s námořním muzeem, odkud je překrásný výhled na střechy Saint Tropez a na moře. Procházka kamennými uličkami s obrovskou škálou kavárniček , výborných restaurací a barů , s obchody , suvenýry je příjemnou procházkou a určitě se vám bude líbit.

městečko Saint – Tropez

Sain.Tropez má pestrou historii. V 15 století zde byla vojenská pevnost. Jméno města je podle legendárního mučedníka jménem Saint Tropez. Legenda praví, že byl popraven v Pise za panování Nera, jeho tělo pak bylo umístěno v prohnilé lodi s kohoutem a psem. Tělo přistálo na místě dnešního Saint Tropez. Přístav byl hodně používán během 18. století . V roce 1920 Saint – Tropez přilákal slavné osobnosti ze světa módy  Coco Chanel a Elsa Schiaparelli. Saint Tropez byla první vesnicí , která byla za druhé světové války osvobozena dne 15.8.1944 (operace Dragon). Po válce se pak stala známým a mezinárodním přímořským letoviskem díky přílivu umělců nové francouzské vlny v kinematografii Ye-Ya hnutí v hudbě. V dalších letech se zde scházela americká a Evropská smetánky a do Saint-Tropez začaly jezdit  tisíce turistů, kteří chtěli spatřit své idoly.

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *