• Menu
  • Menu

San Marino – UNESCO

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » San Marino » San Marino – UNESCO

Město San Marino

Dneska jedeme autobusem  na výlet do San Marina. Výlet do malé,  turisty hojně navštěvované země, do středověkého města San Marino,  kousek od Misana a Rimini /hdina cesty/. Už cesta sem do strmého kopce je zážitkem. Také můžete vyzkoušet 1,5 km dlouhou  lanovku, která vede  z města Borgo Maggiore až na vrchol.

San Marino

Z parkoviště vystoupáme kolem hradeb do historického centra San Marina. Křivolaké uličky, starobylé domy, spousty obchůdků, muzea.  Na vrcholu jsou Tři  sanmarinské pevnosti.  Lidí je tu více než dost. Ochutnáme zmzrlinu i studený drink na jedné z vyhlídek. Pohled  na okolí je impozantní.

San Marino je hlavní město a samosprávná obec republiky San Marino. Nachází se v západní části země, na západním svahu nejvyšší hory San Marina Monte Titana.

San Marino

Historické centrum města, které je na seznamu světového dědictví UNESCO, je přístupné ze čtyř „bran“ a skýtá hlavní zdejší památky.

San Marino

 

San Marino se vypíná 657 metrů nad mořem, má rozlohu 61 km2. San Marino založil roku 301 Svatý Marinus a několik křesťanských uprchlíků. Od té doby bylo město centrem křesťanů, kteří uprchli před římskými pronásledovateli. Následkem toho se San Marino stalo první republikou v Evropě. V té době bylo územím republiky pouze město.

Basilica di San Marino

Stát San Marino se dělí do devíti samosprávných jednotek, které se nazývají castelli.

San Marino, tvoří jednu z částí a je zároveň hlavním městem státu. A dále osm menších samosprávných jednotek: Acquaviva, Borgo Maggiore, Chiesanuova, Domagnano, Faetano, Fiorentino, Montegiardino, Serravalle. Největším městem je Dogana, která patří do samosprávní části Serravalle.

San Marino

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *