• Menu
  • Menu

Seina – srdce a duše Paříže

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » Seina – srdce a duše Paříže

Pro turistické vyjížďky se požívají lodě, které mají buď zcela otevřenou horní palubu , někdy je zasklená. Interiér je klimatizovaný. Pokud se chystáte na projížďku za tmy , je loď vybavena silnými reflektory, kterými je možno osvětlit nábřeží. Výlety  –  s registrovanou ochrannou známkou od r. 1950  Bateau Mouche  mají tradici již od 19 . století, kdy ale lodě pod tímto označením převážně byly určené k dopravě zboží na řekách a kanálech.

SEina

Po Seině  dnes plují různé plavecké společnosti.  Většina turistických vyhlídek má tyto okruhy „ Eiffelovka, Musée d´Orsay, Saint-Germain-des-Prés, Notre Dame, Jardin des Plantes- Hotel – de – Ville, Louvre, Place de la Concorde .

SEina

My jsme začínali u Notre – Dame,  zde i projíďka končila. Plavba trvala něco přes 1 hodinu. Jsou různě dlouhé okruhy a i cena je rozdílná . Pohybuje se cca od 10 – 20 Euro. Jsou i zastávkové lodní plavby ( např. s BATOBUSEM), takže pak je možné po cestě vystoupit u některé z památek. Naše průvodkyně hovořila několika (asi pěti) jazyky). Česky tedy née..

Jelikož byl říjen  bylo chladno.

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.