• Menu
  • Menu

Seychely, La Digue

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Afrika » Seychely » Seychely, La Digue

La Digue, utajená exotika

Vydáte-li se na Seychely, pravděpodobně zavítáte na hlavní ostrovy Mahe, nebo Praslin, ostatně asi jako 90% turistů. Uděláte ale největší chybu, pokud ostrůvek La Digue prozkoumáte pouze prstem na mapě. Jedná se o jeden z nejklidnějších ostrovů, kde vás pohltí snová exotika. Ostatně většina fotografií ze Seychel, obrázků na pohledech, nebo prostředí v reklamách se odehrává právě zde. Anse Source d’Argent je totiž jednou z nejfotografovanějších pláží na světě. Ještě přemýšlíte, kam na dokonalou dovolenou?

Seychely Pokud stojíte o klid, přijdete si na tomto ostrově na své. Jedná se o nejméně obydlený ostrov a samotu zde rozhodně nenaruší těch 20 aut, která po postrově projedou. Žije zde asi 2 000 obyvatel na rozloze 10 km2.Nachází se asi 6 km od ostrova Praslin a 50 km od hlavního ostrova Mahe. Najdete zde korálové útesy, ale zejména krásné granitové kameny a výběžky. Nejvyšší bod ostrova Nid d’Aigles (Orlí hnízdo) má pouhých 333 metrů. Jih a východ ostrova je prakticky neobydlen. Veškerá infrastruktura se nachází v západní části, v osadě La Passe. Nutno podotknout, že obyvatelé, takzvaní Diguois, jsou velmi přátelští, uvolnění a ochotní.  Ostrov obklopují další nádherné ostrůvky Petite Soeur, Grande Soeur, Félicité a Marianne.

Seychely

Ostrov se nachází velmi blízko rovníku v Indickém oceánu. Teploty jsou tedy stabilní a pohybují se mezi 25-30 °C. Počasí je zde velmi vlhké a tropické. Vzhledem k málo hornatému povrchu a lokace mimo zónu tropických bouří jsou srážky na ostrově velmi nízké. Ročně činí asi 1620 mm.

Pokud máte rádi dobrodružství a nejste typ, co celý den relaxuje na pláži, i pro vás je toto místo ideální. Můžete objevovat pláže ostrova na kole. Doporučuji navštívit i přírodní rezervaci, která je domovem vzácného černého lejskovce seychelského, nebo historické muzeum, kde demonstrují výrobu kokosového oleje. Najdete zde vanilkové plantáže, želvy obrovské a uskutečnit můžete i jízdu po pláži na koních. Pokud se rozhodnete šnorchlovat, máte šanci vidět mořské želvy, manty, murény nebo žraloka útesového. Zní to jako pohádka? Také je.

text a foto Jan Kokeš

Jan Kokeš

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů