Dovolená s dětmi na vlastní pěst
Na ostrov Mahé jsme se vydali v pondělí 22. července z Prahy. Dva dospělí a dvě děti ve věku 12 a 14 let na celých 23 dní!
Pro všechny, kdo cestují na Seychely, nezapomeňte na internetu vyplnit pro každého člena zvlášť vstupní formulář, bez kterého vás z Čech nepustí! My o tom nevěděli a měli jsme obrovské štěstí, že nám formuláře potvrdili expresně minutu po dvanácté. Uf! Naštěstí nás odbavili! Za tuto nevědomost jsme však zaplatili každý 70 eur. 🙁
Velmi rychle jsme proběhli letiště a usadili se do letadla společnosti Emirates. Po pár hodinách jsme doletěli do Dubaje, odkud jsme o dvě hodiny později pokračovali směrem na Mahé. Místní letiště je opravdu malé. Mezinárodní letiště Seychely (SEZ) se nachází na ostrově Mahé nedaleko hlavního města Victoria. Slouží jako hlavní vstupní brána na oblíbené souostroví a létají sem jak dálkové lety, tak i vnitrostátní lety na sousední ostrov Praslin.
Sim karta a výměna peněz
Hned po příletu jsme si vyměnili švýcarské franky za seychelské rupie. Také jsme si koupili předplacenou SIM kartu. Všude se píše, že je problém platit kartou, nicméně karty akceptují téměř všude.
Apartmán jsme měli v Bel Ombre, turistické oblasti, ale vzhledem k tomu, že jsme zde byli v „zimní“ sezóně, nebyl tu vůbec nikdo!
Trail Ansé Majo
Druhý den jsme se přímo z apartmánu vydali na trail Anse Major. Vstup je zpoplatněn; platí se mezi osmou ranní a čtvrtou odpolední 150 rupijí za osobu. Anse Major je blankytně modrá panenská zátoka. Pokud se sem vydáte, určitě nezapomeňte na dostatek vody, jídla a šnorchlovací výbavu! Stezka nabízí úchvatné výhledy na tyrkysové vody Indického oceánu, bujnou tropickou vegetaci a skalnaté pobřeží. Trasa vede skrz mangrovové porosty, tropické lesy, a podél dramatických skalnatých útesů. Stezka končí na pláži Anse Major, která je jednou z nejkrásnějších odlehlých pláží na Seychelách. Trailse nachází v severozápadní části ostrova Mahé, poblíž vesnice Bel Ombre.
Pláž Beau Vallon
Další den jsme se vydali na turistickou pláž Beau Vallon. Doporučuji zajít až na její konec, kde jsou typické skály a kameny. Šnorchlování bylo také bezvadné! Dokonce jsme viděli murénu! Pláž Beau Vallon je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží na Seychelách. Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova Mahé. Díky svému jemnému písku, tyrkysové vodě a široké škále aktivit je Beau Vallon oblíbená jak mezi turisty, tak místními obyvateli.
NP St. Anne
Jiný den jsme vyrazili do národního parku St. Anne. Výlet byl spojený se šnorchlováním a grilováním. Národní park je ke šnorchlování jako stvořený, protože je v něm zákaz lovu ryb.
My jsme měli štěstí a viděli jsme delfíny i žraloky spanilé (max. 2 metry dlouhé). Národní park byl vyhlášen v roce 1973, jako první svého druhu v Indickém oceánu. Jeho rozloha je cca 14,43 km², zahrnuje šest hlavních ostrovů a okolní mořské plochy. Ostrovy v parku: /Sainte Anne (hlavní a největší ostrov), Cerf Island, Moyenne Island, Île Longue, Île Cachée, Round Island/.
Moyenne Island
V rámci tohoto výletu jsme se podívali i na ostrov Moyenne, kde žije endemický druh želv – želvy obrovské. Na ostrov se platí vstup a čeká vás přibližně 2 km dlouhá vycházka s nádhernými výhledy. Na každém kroku můžete hladit i krmit želvy. :). Vycházka umožňuje návštěvníkům prozkoumat tropický les, pláže a další zajímavosti. Procházka trvá přibližně hodinu a vede kolem starých ruin, krásných výhledů a místních rostlin. Ostrov má podle legendy ukrytý poklad, pravděpodobně z dob pirátů, ale nikdy nebyl objeven. Moyenne Island je považován za jeden z nejmenších národních parků na světě.
Pláž Intendance
Autobusem jsme se vydali na jižní stranu ostrova, na jednu z nejdivočejších a nejnebezpečnějších pláží Intendance. Vlny byly obrovské, téměř nikdo se nekoupal. Místní policista nám řekl, že den před námi byli ve vodě 3 velcí žraloci! Celé pobřeží Mahé je monitorováno helikoptérou právě pro případ, že by se blížil žralok. Silné vlny a silný proud činí pláž oblíbeným místem hlavně pro surfaře.Pláž je přibližně 800 metrů dlouhá, lemovaná hustou tropickou vegetací a obklopená granitovými skalami.
Destilerie Takamaka
Rozhodně nesmíte vynechat komentovanou prohlídku destilerie Takamaka. Na výrobu rumu jsou obyvatelé náležitě hrdí! V rámci prohlídky si můžete zakoupit ochutnávku všech rumů, které se zde vyrábějí. V době naší návštěvy se zrovna rodila nová příchuť – kávová. Název „Takamaka“ je odvozen od stromu takamaka, který je typický pro Seychely a hojně se vyskytuje v tamních tropických lesích.
Zahrada koření
Unešení budete i z návštěvy Jardin du Roi – Zahrady koření. Po celkem náročném výstupu od autobusu vás čeká nepřeberné množství stromů a keřů obsypaných květy nebo plody různých druhů koření. Zahrada se rozkládá na kopcovitém terénu s nádherným výhledem na okolní krajinu, Návštěvníci mohou mimo jiné projít zahradou po klikatých cestičkách a dozvědět se více o rostlinách a jejich využití. Jardin du Roi (v překladu „Zahrada krále“) je inspirován původními francouzskými zahradami, které měly být vytvořeny v koloniálním období. Původní koncept zahrady pochází z 18. století, kdy Francouzi chtěli na Seychelách pěstovat koření, jako jsou hřebíček, skořice a muškátový oříšek, aby snížili závislost na dovozu z jiných zemí.
Rock Pool
Zatím asi nejmagičtější místo, které jsem doposud viděla, byl Rock Pool. Je to vlastně přírodní bazén v prohlubni skal.
Zvířata
Pokud se obáváte nebezpečných zvířat, jsou tyto obavy opravdu zbytečné. Jsou zde pouze potulní psi, ptáci a ještěrky.
Celou dovolenou jsme se stravovali ve street foodech. Jídlo bylo rozmanité, výborné a opravdu za hubičku!
Autobusy na Seychelách
Místní autobusy! To je kapitola sama pro sebe! Do autobusu musíte mít kartičku, kterou si nabíjíte. My jsme ji nabíjeli ve Victorii na konečné stanici autobusu. Každá cesta pak stojí jednoho cestujícího pouze 10 rupijí, a je úplně jedno, jestli jedete 3, 6 nebo 30 km! Cestovné je strháváno z karty
Přidat komentář