• Menu
  • Menu

Slavia Praha

Když holky hrajou s klukama    

Možná kroutíte hlavami, co je to za cestování. Ale fotbalové výlety, tak trochu povinné,  absolvujeme nejenom po naší  republice, ale často míříme i  k našim sousedům např. do  Německa. Často díky fotbalu , místo na gauči a u televize , trávíme čas v přírodě a na cestách. Někdy nám mrznou nohy a ruce , někdy se schováváme před slunečním paprsky a horkem. Někdy je to nuda , ale většinou je  to zážitek.

fotbal holky Slavia
fotbal holky Slavia

Naše sportovně talentovaná dcera si před třemi lety  vybrala  za svůj sport fotbal. Hrála velmi dobře tenis , florbal a tak nás její volba velmi překvapila. Nejsme žádní fotbaloví fanoušci, ani neopreferujeme žádný klub. Její starší sestra se o  Sářině touze hrát fotbal svěřila kamarádovi. Do týdne nám dal číslo a my zavolali do Slavie. V té době Slavie začínala s náborem holčiček do přípravky. Myslím, že jsme byli první a Sára v té době trénovala se staršími děvčaty.

Je asi dost jedno jaký sport nebo zálibu si vaše dítě vybere. Je i jedno jestli to bude  koníček , který bude provozovat  rekreačně  nebo závodně  kdekoli na vsi, ve městě .

fotbal holky Slavia
fotbal holky Slavia

Pravdou  je ,  že s výběrem sportu, klubu se  mění skladba vašich plánů na víkendy i prázdniny. Před fotbalem jsme několikrát jeli na tenisové turnaje, teď  má tréninky i 3x týdně . Soboty , neděle a někdy i oba dny  se hrají zápasy. Do fotbalového klubu postupně nastupovaly velmi talentované děti, které za sebou  mají nebo měly již několik let fotbalu ve svých domovských klubech, kde většina holčiček měla tvrdou průpravu , protože hrály s chlapci. Nastupují sem , ale i děvčata , která s fotbalem teprve začínají.

Zpočátku nás děsila představa tvrdého sportu, někdy i vulgárního prostředí. Sára si ovšem fotbal zamilovala, našla si své nové kamarádky  a zvykla si i na tréninkové dávky, zdary i neúspěch. Okusila slávu při předávání  medailí , pohárů i hořkost , když se nedaří. Velkou část sezóny hraje její klub  nejenom s děvčaty , ale mnoho utkání sehrají  i s kluby chlapeckými. Trénují celý rok .  I v  zimě hrají venku a mají i zimní ligu v hale.

Člověka až někdy mrazí , když vidí to odhodlání, soudržnost  a bojovnost. Je to docela tvrdý sport, někdy vidíte slzy při srážce nebo faulu a člověk jenom zírá na vitalitu  některých křehce vypadajících   krásek. Někdy  fandící rodiče zapomenou , že jsou na utkání malých slečen  Sparta – Slavie, a ne na derby  svalnatých chlapů. Jejich slovní maratón raději nebudu popisovat.

fotbal holky Slavia
fotbal holky Slavia

Nevím jestli je budoucnost Sáry ve fotbalu, ale začínám mít fotbal ráda. Těším se na některé zápasy. Možná se patří i poděkovat někdy přísným, ale o to obětavějším trenérům, které to s našimi dětmi vydrží a kteří jim věnují svůj čas a zkušenosti.

A holky, to jsou  bojovnice a je radost  na jejich hru se dívat.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *