• Menu
  • Menu

Suchdol – Česká zemědělská universita

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Suchdol – Česká zemědělská universita

Suchdol, to je zemědělka!

Řeč je o České zemědělské univerzitě. Mám mnoho spolužáků, kamarádů, ale i známých, kteří tady studium úspěšně dokončili. Já osobně jsem Suchodol navštívila až letos při promoci naší Terky.  A musím říci, že areál školy i škola samotná mě velmi mile překvapily. Moderní budovy, prostor a zeleň.

Historie ČZU

Celý areál České zemědělské univerzity je hlavní suchdolskou dominantou. Historie školy začíná v roce 1906, kdy zde byl zřízen čtyřletý zemědělský obor pro České vysoké učení technickém  dekretem císaře Františka Josefa z 26. října. Děkanem se tehdy stal významný zemědělský odborník profesor Stoklasa.. Vysoká škola zemědělského a lesního inženýrství při ČVUT pak vznikla v roce 1920. Sídlila v Havlíčkových sadech, v r. 1936 se přestěhovala do Dejvic. V roce 1952 byla otevřena samostatná Vysoká škola zemědělská v Praze a v 60. letech se přestěhovala do nového suchdolského zařízení.

ČZU Suchdol

Česká zemědělská universita

Stala se tak jedinou školou amerického typu (tzn. Škola, kde jsou všechny fakulty, koleje i další zázemí soustředěny na jediném místě) v tehdejším Československu. V roce 1995 byl změněn název na Českou zemědělskou univerzitu. Ta má v současnosti pět fakult, dva instituty, jednu samostatnou katedru a dva podniky praktického zaměření. Lze podotknout, že jeho výstavba dodnes pokračuje a že záměr výstavby důstojného učiliště pro několik tisíc studentů byl od samého počátku velkorysý.

ČZU Suchdol

V roce  2006 oslavila škola sté výročí.

Česká zemědělská univerzita v Praze
Kamýcká 129
165 21 Praha 6 – Suchdol
ČZU Suchdol
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *