• Suchdol – Česká zemědělská universita

  od • 26.7.2017 • Praha - hlavní město • • 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Suchdol, to je zemědělka!

  Řeč je o České zemědělské univerzitě. Mám mnoho spolužáků, kamarádů, ale i známých, kteří tady studium úspěšně dokončili. Já osobně jsem Suchodol navštívila až letos při promoci naší Terky.  A musím říci, že areál školy i škola samotná mě velmi mile překvapily. Moderní budovy, prostor a zeleň.

  Historie ČZU

  Celý areál České zemědělské univerzity je hlavní suchdolskou dominantou. Historie školy začíná v roce 1906, kdy zde byl zřízen čtyřletý zemědělský obor pro České vysoké učení technickém  dekretem císaře Františka Josefa z 26. října. Děkanem se tehdy stal významný zemědělský odborník profesor Stoklasa.. Vysoká škola zemědělského a lesního inženýrství při ČVUT pak vznikla v roce 1920. Sídlila v Havlíčkových sadech, v r. 1936 se přestěhovala do Dejvic. V roce 1952 byla otevřena samostatná Vysoká škola zemědělská v Praze a v 60. letech se přestěhovala do nového suchdolského zařízení.

  ČZU Suchdol

  Česká zemědělská universita

  Stala se tak jedinou školou amerického typu (tzn. Škola, kde jsou všechny fakulty, koleje i další zázemí soustředěny na jediném místě) v tehdejším Československu. V roce 1995 byl změněn název na Českou zemědělskou univerzitu. Ta má v současnosti pět fakult, dva instituty, jednu samostatnou katedru a dva podniky praktického zaměření. Lze podotknout, že jeho výstavba dodnes pokračuje a že záměr výstavby důstojného učiliště pro několik tisíc studentů byl od samého počátku velkorysý.

  ČZU Suchdol

  V roce  2006 oslavila škola sté výročí.

  Kamýcká 129
  165 21 Praha 6 – Suchdol

  ČZU Suchdol

  zobrazeno 609 krát
  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *