• Menu
  • Menu

Terra Botanica, Francie

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » Terra Botanica, Francie

Terra Botanica, den v zemi rostlin

Zábavní botanický park Terra Botanica se nachází v západní Francii u městečka Angers, nedaleko řeky Loiry. (Adresa: Route d´Épinard, 49000 Angers.) Ano, čtete správně: „zábavní botanický park“. Že si nedokážete představit tříhodinovou nebo i celodenní zábavu s květinami? To jste ještě nebyli v Terra Botanice! Nemusíte být milovníci květin a rozplývat se nad každou zvláštní barvou a texturou, kterou příroda dokáže vytvořit, abyste si výlet v Terra Botanice naplno užili.

Předně, připravte se na minimálně tříhodinovou návštěvu. Pokud tedy nechcete platit za předražené jídlo ve zdejších restauracích a kavárnách, doporučuji si s sebou zabalit i nějaký ten sendvič a vodu. Celodenní vstupné vás vyjde na 20 euro (Děti do 4 let mají vstupné zdarma, od 4 do 17 let za vstup zaplatíte 14 euro.).

Terra Botanica
Terra Botanica

Terra Botanica není jen obyčejná botanická zahrada s různými tématickými celky a cedulkami zapíchanými u každé rostliny. Je to prostor, kde se vyřádí každé dítě ale i dospělý. Rostliny jsou tu použity zábavným stylem, jako doplněk, ale vlastně i esenciální složka jednotlivých oddílů.

Úplně jiný koncept rostlinné zahrady

V parku tak najdete například úplně nepřekonatelnou část pravěku, ve které jsou kromě všech možných kapradin a masožravých rostlin nainstalovány i vodní gejzíry, umělé mlhy, zvuky prehistorických zvířat a obrovské sochy pohybujících se dinosaurů. Iluze pravěku je tedy vymyšlena a zrealizována do posledního detailu. Stejně tak je přistupováno i k dalším částem, mezi které patří Kuchyňská zahrádka, Růžová zahrada nebo třeba část nazvaná Zvláštní a ojedinělé rostliny.

Terra Botanica
Terra Botanica

Součástí zábavního parku jsou i 4D a 3D projekce. Ty vás například zavedou do různých klimatických podmínek a představí základní informace o rostlinách. Dozvíte se, jak dokáží přežít i v nejextrémnějších podmínkách a jaké jsou jejich životní limity. Pokud si vystojíte nemalou frontu, můžete se propadnout časem až do pravěku a utíkat ve 4D kině před Tyrannosaurem Rexem. Další z projekcí vás zavede do doby sběratelů cibulovin a růží nebo do doby starověkého Egypta.

V parku se také můžete projet na lodičce. Nebojte, nebudete muset vzít do ruky pádlo. Vše za vás zařídí automatický pohon. Naopak trochu „zamakat“ budete muset v korunách stromů a keřů, kam se dostanete jízdou ve „skořápce oříšku“. Jiný úhel pohledu a malé „porozhlédnutí se“ po parku, stejně jako exkluzivita jízdy v korunách stromů dělají z této atrakce nejoblíbenější část parku.

Terra Botanica
Terra Botanica

Nechybí ani část zabývající se zámořskými výpravami a objevy. Zde se například zábavnou formou dozvíte, jak probíhaly v 19. a 20. století známé zaoceánské plavby, jaký byl život pirátů a o jaké rostliny byl v Evropě největší zájem. V zahradě se můžete také proběhnout labyrintem, zkusit najít zlatou hroudu v řece, nebo si jen zafarmařit na vlastním záhonku.

Otevřeno tu mají od dubna do září, v době vegetačního klidu by byla návštěva zbytečná. V hlavní sezóně letních prázdnin je otevřeno od 10:00 do 19:00. Zbytek sezóny se otvírací doba mění dle jednotlivých dní a měsíců. Terra Botanika je obrovská. Rozhodně si u vstupu nezapomeňte pořídit mapu. (Více informací na www.terrabotanica.fr.)

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *