• Menu
  • Menu

Thajsko 2021 – Expedice 4 Loterie

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko 2021 – Expedice 4 Loterie

Velmi divný výslech.  Následně Honzovi oznámili, že je pozitivní a že se má zabalit, že ho neprodleně povezou do nemocnice. Později mi do telefonu řekli, že kolem 18. hodiny. My jsme chtěli, aby se Honza hned na místě podrobil  dalšímu testu, který si zaplatí! To odmítli, že to  nejde, další test prý bude mít ještě dnes v nemocnici.

Karanténa

Karanténu trávím v thajském  hotelu. Smířená s tím, že nemohu opustit svůj pokoj a s přesvědčením, že těch 14 dní nějak rychle uteče. Je to očistec.  Je 13. ledna, 6 dní mám za sebou, když přichází neuvěřitelná hororová zpráva od Honzy. Po včerejších prvních  testech je POZITIVNÍ, já negativní. Celý den se modlím i  Honza, který  čeká na odvoz do nemocnice. Nic mu není, cítí se dobře, NAŠTĚSTÍ. Doma jsme byli oba negativní. Je to zvláštní a kolem se dějí divné věci. Nemáme žádné informace. Netušila jsem, že ve spořádaném Thajsku je takový zmatek.

Píši na ambasádu v Praze i Bangkoku: Omlouvám se, že Vám píšu, ale máme problém a cítím se velmi nejistě. V Thajsku jsem byla už snad 20x a taky v mnoha jiných zemích, ale takhle bezmocně jsem se ještě nikdy necítila. Včera jsme se s Honzou podrobili prvnímu testu v Thajsku. Zodpovědně můžu prohlásit, že jsme se s nikým nesetkali, nemluvili, ruce nepodávali, pořád se dezinfikovali. 

 Dnes ráno volali nejdřív Honzovi a ptali se ho zda má zdravotní pojistku a zda je pojištěn  na kovid. Což jim potvrdil. Pak přišli do mého pokoje (neuměli ani slovo anglicky, přes překladač v mobilu) se mě vyptávali: zda jsme manželé, zda jsme partneři /pozn. jsme přátelé/, zda jsem pojištěna na kovid, jestli tu budeme pracovat, jestli je to dovolená, kam pak dál cestujeme. Velmi divný výslech.  Následně Honzovi oznámili, že je pozitivní a že se má zabalit, že ho neprodleně povezou do nemocnice. Později mi do telefonu řekli, že kolem 18. hodiny. My jsme chtěli, aby se Honza hned na místě podrobil  dalšímu testu, který si zaplatí! To odmítli, že to  nejde, další test prý bude mít ještě dnes v nemocnici. Celý den jsme měli zkažený přemýšlením o tom, co bude. Kolem páté přišla sestřička opět ke mně a řekla mi, že výsledek ještě přehodnocují a že nám dají vědět. Vůbec nechápu, jak můžou už hotový test znovu přehodnocovat!  Nicméně je půl noc, Honza pořád zabalený čeká. Nikdo nám nic neoznámil. Zda se mi toto jednání velmi podivné. Honza nemá ani horečku, ani nejmenší příznaky. (vím, že to není podmínkou). Když nad tím celým přemýšlím, mám pocit, že je to cílený výběr pacienta kvůli úhradě pojišťovny., doufám, že se mýlím! Bydlíme v hotelu O2 luxury, Bangkok. 

vyhrazený prostor pro „venčení“ v hotelu

 

Honza volá přes balkon, že musí na recepci a odchází. Jsem zdrcená. Dnes mohu poprvé ven. Pro představu jdu do vyhrazeného prostoru u hotelu, kde je jen dlažba, vedro a židle. Nikde nikdo. Mohu tu být 1 hodinu. Zprávy od Honzy nemám. Jsem nervózní. Přichází odpověď z pražské i thajské ambasády, ozvala se i pojišťovna. Uklidňují mě, že komunikovali s Honzou a že je Honza v pořádku. Poslouchám hudbu i nahrané knižní texty a povídky, učím se anglicky, komunikuji s přáteli a chodím na hodinové vyvenčení k hotelu. Nestěžuji si, mám nervy nadranc a věřím, že vše dobře dopadne.

ilustrační foto, internet

Honza si pomalu zvyká v nemocnici. Je 17. ledna, Honza je negativní. Je to jak loterie, vůbec neví, co bude dál, v nemocnici zůstává. Ta nejistota je šílená! Mám strach, zítra jdu na druhý test. Je  20. ledna. Test dopadl dobře. Honza je v nemocnici a já se mám stěhovat. A to je velký problém. Autobusy nejezdí, minibusy nejezdí. Kamarád pro mě přijet nemůže, protože Bkk i Pattaya jsou v červené zóně, nedá se přemisťovat a je nutné mít různá potvrzení. V Thajsku je vše opravdu hodně přísné! V  mém hotelu mi musí vystavit nějaký dokument, že mohu odjet.  Taxík jsem zatím nesehnala.

 

 

 

zuzanahappy

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *