• Menu
  • Menu

Thajsko a Vietnam 32 – Cha Am Forest park

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko a Vietnam 32 – Cha Am Forest park

Giboni nás na cestách po Asii provázeli několikrát, ať už na naši výpravě s dětmi za gibony v Laosu nebo při návštěvě NP Khao Sok v Thajsku.

Lesopark Cha Am

Naše poslední zastávka je Cha – Am Forest park. Park najdete kousek za městem na hlavní silnici směrem na Hua Hin. U parku je parkoviště.  Park byl otevřen 4. března 1992.  Větší část parku byla ponechána ve svém přirozeném stavu.

Forest park Cha – Am

Je zde mnoho savců i ptáků, kteří zde našli svůj domov. Návštěvníci zde najdou mnoho vzácných pěvců / mnoho ptáků zde hnízdí v koloniích na stromech/,  ještěrek a dalších exotických zvířat. Potkat zde můžete i krávy, které se zde pasou. Je příjemné procházet se pod vysokými stromy, běžci si mohou zaběhat na zpevněných stezkách. Najdete zde jezírko s bílými a červenými lotosy.  U jezírka je klima příjemnější, o kus dále už je půda sušší.

Forest park Cha – Am

Na několika místech můžete pozorovat hnízda termitů a mravenců.  Vajíčka červených mravenců, kteří zde žijí jsou žádanou pochoutkou a Thajci je sbírají. Mravenčí hnízda slepená z listů bývají vysoko na stromech, kde je lovci shazují holemi do připevněných sítí. Jsou zde i hadi, ale většinou je neuvidíte, přesto buďte ostražití.

Příroda je trochu jiná pokud opustíte zpevněné cestičky a vydáte se do divoké  přírody, kde se ponechávají padlé stromy a rostliny se rozmnožují samy. Můžete spatřit například volavku bílou a další exotické zástupce fauny a flóry.

Forest park Cha – Am

GIBONI

Asi nejen pro nás, největší atrakcí jsou dva fešáci –  barevní gibboni, kteří v parku žijí.  Jeden černý, druhý rezavohnědý. Jsou milí a pozorovat je jak elegantně přeskakují ze stromu na strom nebo se houpají ve stromech a na velkých trámech pod střechou jedné z budov,  je opravdový zážitek. Trochu nás rozzlobila skupina Rusů s dětmi, kteří gibbony naháněli a také krmili.

giboni Forest park Cha – Am

Giboni nás na cestách po Asii provázeli několikrát, ať už na naši výpravě s dětmi za gibony v Laosu nebo při návštěvě NP Khao Sok v Thajsku. Charakteristickým pohybem gibonů je pohyb v závěsu pod větví, kdy se drží jen prsty a tělo mohutným švihem přenáší na vzdálenosti až 10 m. Zadními končetinami regulují dráhu skoku. Gibon je označení pro opice z čeledi gibonovitých.

giboni Forest park Cha – Am

Tato čeleď, kterou řadíme do nadčeledě hominoidi, mezi vývojově nejvyšší primáty, je složena z rodů Hylobates, Hoolock, Nomascus a Symphalangus. Někdy bývá rod Symphalangus vyjmut z označení gibon (místo něho se použije rod siamang) a jako giboni jsou uvažováni pouze zástupci zbylých tří rodů.  Existuje několik barevných variant, mohou být okrově zbarvení, béžoví, hnědočervení, tmavě hnědí i černí. Ruce, nohy a obruba obličeje jsou vždy bílé.

giboni Forest park Cha – Am

V parku se pořádají tábory pro děti a je možné se tady ubytovat i v hotelu.U vstupu do parku je restaurace a dětské hřiště, kde si můžete dát nějaké pití nebo thajksou specialitu Khao Pat Gai. Při odchodu se na nás smějí Thajky, které park udržují. Jsou zahalené v barevných rouškách. Jak nadčasově to teď vypadá, na začátku ledna jsme my ani ony  ještě o  Covidu 19 neměly ani tušení!

Forest park Cha – Am

Adresa: Nong Chaeng Alley, Cha-am, Cha-am District, Phetchaburi 76120, Thailand

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *