• Menu
  • Menu

Thajsko a Vietnam 33- Cha Am Beach

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko a Vietnam 33- Cha Am Beach

Adijé Cha Am

Dny v Cha Amu utekly jako voda. Cha Am je klidné turistické letovisko na západní straně Thajského zálivu, severně od letoviska Hua Hin a  patří mezi oblíbená víkendová místa thajských rodin a turistů.

Naše rozhodnutí tady zůstat před odjezdem do Bangkoku bylo skvělé. Cha-Am je příjemná přímořská lokalita, která se nachází 200 km jižně od Bangkoku. Užily jsme si tady moře, skvělé jídlo i výlety. Procházky s východem i  západem slunce, divoká jízda na banánu byly krásnou tečkou a tak adijé Cha Am!

Cha Am Beach východ slunce

Pláž Cha Am

Hlavní atrakcí v Cha-Amu  je dlouhá písečná pláž Cha Am Beach s pozvolným vstupem do vody,  s řadou hotelů, restaurací,  stánky s občerstvením. Pláž je dlouhá a tak mnoho ubytování má přímý přístup na pláž.

Pláž je klidná, není přeplněná. V některých místech se dá schovat pod vysokými stromy. Slunečníky a lehátka poskytují některé ubytování přímo, nebo je možné si na pláži pronajmout. Pláž nabízí některé aktivity, jako jízda na banánových člunech, vodní lyžování,  windsurfing a parasailing. Příjemné jsou dlouhé procházky nebo jogging.

Cha Am Beach

Plavat se dá, koupání je vhodné i pro děti, protože do hloubky se dostanete velmi pozvolně a daleko. Voda byla docela čistá, i když s blankytnou vodou na ostrovech se to samozřejmě srovnat nedá. Na pláži nebo jen pár metrů od ní se můžete občerstvit, k dispozici jsou i placené toalety. Zdejší pobřežní vody prý ukrývají bohatý podmořský svět, který nadchne milovníky šnorchlování i potápění. Žijí zde pestrobarevné rybky, mořské želvy, ale také žraloci, s kterými jsme se naštěstí nesetkaly.

Cha Am Beach
The Beach Cha Am Guest

The Beach Cha Am Guest, v kterém jsme bydlely, leží 70 m od pláže v přední části jižní pláže Cha Am. V naší uličce byl každý večer čilý ruch.   Ráno i večer jsme z našeho balkonu sledovaly protilehlé terásky a balkony, jak tam mladé Thajky švitoří s německými kmety. Vlastně jme to měly jako kino. Rády jsme chodily i na ranní snídaně  do občerstvení na rohu a každý den na thajské masáže, které byly jen několik desítek metrů do našeho bydlení.

Cha Am
Výlety

The Beach Cha Am Guest House je 2,1 km od lesního parku Cha-am a 7 km od parku Santorini. Santorini jsme nenavštívily, i když nás to lákalo, cena za vstup nám přišla přemrštěná. Určitě stojí za to navštívit večerní trh. Jako zajímavost může být King Naresuman Monument, pomník krále Naresumana, pokud se budete někde v blízkosti pohybovat. Navštívit můžete Neranchararam chrám či chrám Wat Cha-Am. Další zajímavostí je pagoda Pra Pathom Chedi, která je jednou z největších na světě. Příjemné zpestření byl i výlet do Cha Am Forest  parku. Milovníci golfu zde najdou udržované golfové hřiště.

Cha Am Beach

Nejbližší letiště je letiště Hua Hin, 19 km od hotelu Beach Cha Am Guest House.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *