• Menu
  • Menu

Thajsko a Vietnam 15 – Bulow Beach Lipe

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko a Vietnam 15 – Bulow Beach Lipe

Bulow Beach

Po krásném ranním východu slunce na naší pláži a dobré snídaní odjíždějí holky na potápění. Já se Sárkou  jdeme procházkou na vyhlídku na Mountain Resort Lipe.

Mountain Resort Lipe

Kolikrát jsme tady byli, když byly holky malé? Jdeme po dřevěných schodech  do kopce, na kterém se rozkládá resort s ubytováním i restaurace. Velká prostorná restaurace s terasou a neskutečným výhledem na bělostnou pláž, blankytné moře i horizont s dalšími ostrůvky. Možná, že při dobré viditelnosti, je vidět až do Malajsie. V restauraci je snídaně pro ubytované, ale i my máme možnost si dát dobrou kávu a vychlazený kokos. Resort je umístěn ve velké zahradě, asi není vhodný pro lidi, kteří mají problém se schody, po kterých se dostanete k moři. Je tu více druhů ubytování od bungalovů na pláži až po vesnici s bazénem.

Mountain resort Koh Lipe

Bulow Beach

Bulow Beach je 400 metrů dlouhá pláž s jemným  bílým pískem, která začíná severně od letoviska Andaman na pláži Sunrise Beach. Pláž Bulow je nejbližším bodem  na ostrově Koh Lipe k sousednímu ostrovu Koh Adang, s výhledem na celé jižní pobřeží ostrova Koh Adang. Od středu pláže a směrem na západ můžete vidět také dva menší ostrovy Koh Cha Bang a Koh Hin Ngam s částí Koh Rawi v dálce.

Bulow Beach Koh LIpe

Walking Street

Trochu nostalgicky zavzpomínáme a pokračujeme přes resort do centra  na Walking Street. Je tu minimálnš lidí a tak chvíli shopujeme a pak usedáme do jednoho z mnoha barů –  Bloom bar. Je tu docela narváno a tak ochutnáváme skvělý tuna sandwich /v Thajsku docela populární/ a drink. Bar je i zároveň hostelem.

Wallking Street Koh Lipe

Sluníčko připaluje  a to dost a tak se pomalu vydáváme zpět. Nesmíme zapomenout, dáme  si skvělé kokosové placky u dvou staříků. Mńam. Děláme si zálusk na příjemnou thajskou masáž, kterých se tu hodně nabízí, ale to můžeme i později.

Wallkin street Koh Lipe

Přes cikánskou vesnici dojdeme až do našeho resortu. Jdeme se plácnout na pláž a čekáme až se vrátí nadšené holky z potápění. Zítra je silvestr a pak už odplouváme a posouváme se na další ostrov Koh Pu. Ajka  jde večer ještě  jednou do města do potápěčského centra, kde objednává a platí silvestrovské potápění,  se Sárou s nimi poplujeme šnorchlovat a uděláme si společný výlet na moři.

cikánská vesnice
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *