• Menu
  • Menu

Útěchovice pod Stražištěm

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Útěchovice pod Stražištěm

Útěchovice pod Stražištěm.

Svojí výškou nad mořem jsou Útěchovice nejvýše položenou obcí mikroregionu. Trvale zde žije 122 obyvatel. Díky svému položení je z obce nádherný výhled na široké okolí. Vznik a založení obce není přímo znám. Obcí prochází od jihu k severu silnice a rozděluje ji  tak na dvě části. Vesničku Útěchovice  pod  Stražištěm  najdete 10 km severně od Pacova , mezi Vyklanticemi a Pacovem. Sám název obce přímo napovídá, kde se obec nachází. V České republice najdete tři obce, s názvem Štěchovice, ale jen jedna z nich se rozkládá na jihovýchodním svahu vrchu Stražiště a nese jeho jméno ve své druhé části jména.

K historickým památkám patří zejména barokní kaplička na návsi z roku 1908.

kaplička – Útěchovice pod Stražištěm

Obec má i své slavné rodáky. Nejvýznamnějším je Jiří Frejka, režisér národního  divadla, který se narodil a žil v myslivně, která se nachází na severním konci obce.

Zajímavosti v okolí :   hrad Kámen – muzeum jednostopých vozidel, Chýnovské jeskyně…

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *