• Veggie World – Berlín 11. – 12. listopadu

  od • 4.10.2017 • Německo • Štítky: , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Veganský a vegetariánský veletrh představí trendy v rostlinné stravě

  V Berlíně se o víkendu 11. – 12. listopadu uskuteční  3. ročník velkého veganského a vegetariánského veletrhu VeggieWorld. Budovy bývalého poštovního nádraží ve čtvrti Kreuzberg zaplní stánky malých výrobců i kuchařů, kteří předvedou nejnovější trendy v oblasti stravování bez masa. Sjedou se sem  zájemci o bezmasé stravování z celé Evropy.

  Veggie World Andreas Gebert

  VeggieWorld

  Přibližně desetina německé populace, tedy více než 8 miliónů lidí, je vegetariány nebo vegany. V tomto směru se Německo řadí k evropské špičce. Není tedy divu, že se místní vegetariánský a veganský trh neustále rozvíjí, a to především v oblasti čistě rostlinné stravy.   Pořadatelé zdůrazňují, že VeggieWorld je veletrh pro každého – vítáni jsou nejen vegani a vegetariáni, případně flexitariáni neboli částeční vegetariáni, ale i pravidelní konzumenti masa. „Právě ti, kdo běžně jedí maso, často vůbec nevědí, jaké neuvěřitelné možnosti veganská kuchyně nabízí. A právě o to nám jde: nepřemlouvat, ale přesvědčovat“, říká Hendrik Schellkes, ředitel pořádající agentury Wellfairs.

  Veggie World Andreas Gebert

  Můžete ochutnávat a hodnotit

  Veletrh je významnou událostí nejen pro spotřebitele, ale i pro profesionály, jako jsou malí výrobci potravin, kuchaři nebo obchodníci. Přibližně 100 vystavovatelů zde předvede své kreativní umění v oblasti stravování a představí své inovativní koncepce. Návštěvníci se na veletrhu mohou předzásobit vegetariánskými potravinami a přísadami, často za snížené ceny. Důležitější zde však je osobní kontakt s jednotlivými výrobci, kteří jsou těmi nejpovolanějšími, kdo mohou zájemcům poskytnout opravdu detailní informace o svých produktech. A hlavně – na veletrhu se dá ochutnávat!

  Pestrá nabídka lahůdek, foto veggieworld.de

  VeggiWorld nabídne i bohatý doprovodný program, například přednášky, kuchařské show s hvězdami vegetariánské a veganské gastronomie či tvůrčí dílny. Vedle pestré nabídky akcí a produktů však veletrh poskytuje i jedinečnou příležitost potkat podobně smýšlející lidi a podělit se o své zkušenosti a nápady.

   

   

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *