• Menu
  • Menu

Veggie World – Berlín 11. – 12. listopadu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Veggie World – Berlín 11. – 12. listopadu

Veganský a vegetariánský veletrh představí trendy v rostlinné stravě

V Berlíně se o víkendu 11. – 12. listopadu uskuteční  3. ročník velkého veganského a vegetariánského veletrhu VeggieWorld. Budovy bývalého poštovního nádraží ve čtvrti Kreuzberg zaplní stánky malých výrobců i kuchařů, kteří předvedou nejnovější trendy v oblasti stravování bez masa. Sjedou se sem  zájemci o bezmasé stravování z celé Evropy.

Veggie World Andreas Gebert

VeggieWorld

Přibližně desetina německé populace, tedy více než 8 miliónů lidí, je vegetariány nebo vegany. V tomto směru se Německo řadí k evropské špičce. Není tedy divu, že se místní vegetariánský a veganský trh neustále rozvíjí, a to především v oblasti čistě rostlinné stravy.   Pořadatelé zdůrazňují, že VeggieWorld je veletrh pro každého – vítáni jsou nejen vegani a vegetariáni, případně flexitariáni neboli částeční vegetariáni, ale i pravidelní konzumenti masa. „Právě ti, kdo běžně jedí maso, často vůbec nevědí, jaké neuvěřitelné možnosti veganská kuchyně nabízí. A právě o to nám jde: nepřemlouvat, ale přesvědčovat“, říká Hendrik Schellkes, ředitel pořádající agentury Wellfairs.

Veggie World Andreas Gebert

Můžete ochutnávat a hodnotit

Veletrh je významnou událostí nejen pro spotřebitele, ale i pro profesionály, jako jsou malí výrobci potravin, kuchaři nebo obchodníci. Přibližně 100 vystavovatelů zde předvede své kreativní umění v oblasti stravování a představí své inovativní koncepce. Návštěvníci se na veletrhu mohou předzásobit vegetariánskými potravinami a přísadami, často za snížené ceny. Důležitější zde však je osobní kontakt s jednotlivými výrobci, kteří jsou těmi nejpovolanějšími, kdo mohou zájemcům poskytnout opravdu detailní informace o svých produktech. A hlavně – na veletrhu se dá ochutnávat!

Pestrá nabídka lahůdek, foto veggieworld.de

VeggiWorld nabídne i bohatý doprovodný program, například přednášky, kuchařské show s hvězdami vegetariánské a veganské gastronomie či tvůrčí dílny. Vedle pestré nabídky akcí a produktů však veletrh poskytuje i jedinečnou příležitost potkat podobně smýšlející lidi a podělit se o své zkušenosti a nápady.

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *