• Zámek Radovesnice

  od • 23.8.2017 • Středočeský kraj • Štítky: , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Krásný zámek na prodej ?

  Nedělní ráno, konečně jedeme na vyhlášený trh do Štítar u Kolína. Vyrážíme z Červeného (Zadního) hrádku a cesta nás přivádí do Radovesnice. Po pravé straně se tyčí krásný barokní zámek. Brána je otevřená a tak zastavujeme.

  U brány láhev nedopitého francouzského vína, na kamenném zábradlí u vstupu sklenice s vínem nebo šampaňským. Je tu poměrně živo, nikdo si nás nevšímá a tak obdivujeme nejenom krásný zámek, ale i zahradu a anglický park s rybníkem. Je jasné, že tady někdo slavil svatbu nebo jiné významné výročí.

  Bílý stan už je skoro zbořený a přijíždějí další a další auta. Tak raději mizíme a pokračujeme ke Kolínu.

  zámek Radovesnice

  Zámek Radovesnice – hotel

  Zrekonstruovaný barokní zámek nechal opravit zahraniční investor. Zámek starý více jak 700 let, patřil v minulosti např. rodu Šternberků, byl v opravdu mizerném stavu. Rekonstrukce začala v roce 2007. Dnes zámek slouží jako luxusní hotel.

  zámek Radovesnice

  Zámek leží na vršku nad vsí. Původně renesanční zámek ze 16. století, poškozený během bitvy u Kolína v roce 1757 a později přestavěný pozdně barokně Krakovskými z Kolovrat, upravený po r. 1848, patrová budova s výraznými krajními rizality, polygonální věžičkou nad průčelím a mansardovou střechou.

  Kulturní památka ČR

  Zámek byl 3. 5. 1958 zapsán s celým areálem a sousední sýpkou do Ústředního seznamu nemovitých kulturních památek ČR pod číslem 21972/ 2–842.

  zámek Radovesnice

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *