• Menu
  • Menu

Závod Pražská noblesa

Veteráni

Spojit procházku po nábřeží Vltavy až do pražského Podolí s prohlídkou historických vozů bylo neskutečným zážitkem. Obloha sice chvílemi děsila svou temnotou, ale když pak vždy na pár minut vysvitlo sluníčko, závodnici v dobových oblecích, naleštění veteráni se třpytily a ještě více dominovaly svou elegancí a krásou. Ve stánku jsme ochutnaly skvělý chleba se sádlem a  daly si nealkoholické pivo. V nabídce nechyběl ani voňavý gulášek.

závod Pražská noblesa
závod Pražská noblesa
závod Pražská noblesa

Veteran Vintage Club

Závod  už 10 let pořádá Veteran Vintage Club. Závodu se pak mohou zúčastnit vozidla vyrobená do roku 1970. Dnes již oblíbený závod do vrchu, který měří více jak 1600 metrů vede  Jeremenkovou ulicí. Součástí akce pak  byla spanilá jízda přes Pankrác, Krč a Lhotku na Sofijské náměstí v Modřanech. Po skončení druhé jízdy se kolona historických vozidel přesunula k  bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě.

závod Pražská noblesa
závod Pražská noblesa

 

MOTTO:

K veteránskému hnutí vždycky patřilo přátelství, gentlemanské vystupování a NOBLESA, která se nosila v dobách, kdy naše stroje byly mladé. Toto slovo má kořeny v angličtině, kde znamená šlechtické vystupování. Zkusme pomocí našich akcí a svým vlastním příkladem šířit šlechtické, gentlemanské, noblesní vystupování i kolem sebe v běžném silničním provozu. Třeba se nám společně podaří postupně mírnit tu neurvalou agresivitu, hulvátství a křupanství, které nás na ulicích a silnicích obklopují. Dejme těmto nedospělým jedincům, kteří se takto na silnicích chovají, příklad, ukažme jim, že to jde i jinak.

 

závod Pražská noblesa
závod Pražská noblesa
závod Pražská noblesa

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *